Vadītāju kauna kakts

Avatar

By kaska 17.09.2015 22:10:16

Member · 886 comments
Eduards wrote

Kā sanāk, ja notiek sadursme starp velo kas brauc taisni, un auto (labajā sānā), kas veic labo pagriezienu?

Kurš tad kuram ir labajā sānā?


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By averza 17.09.2015 22:19:07

Member++ · 5,039 comments

Nu ak Dievs, kas nav skaidrs, abi brauc pa ielu, velo aiz auto un auto pēkšņi deguna priekšā uztaisa labo pagriezienu. No manas pieredzes ar velo krustojumos pa labo pusi apsteigt nevajadzētu, jo šāds scenārijs vienmēr var iestāties. Kurš vainīgs - nezinu. Cerams, ka auto smile

Avatar

By Eduards 17.09.2015 23:15:10

Member# · 2,686 comments

Tā kā pēdējā Averza ierakstā. Abi pa šoseju, ietves tur nav. Auto griež pa labi, notiek sadursme pret auto labo sānu. Auto aizbrauc, velo un velosipēdists nav cietis. Cik tad ilgi viņam uzturēties notikuma vietā? Pēc tam auto atgriežas, pēc dažiem km noķer velosipēdistu, un pieprasa eiro, jo viņam esot dziļa, 10cm gara švīka līdz metālam no pedāļa. Nekāda maksāšana uz ielas, saucam policiju. Policija pieņēma iesniegumus, bet savu viedokli neizteica. Lēmums būšot 30 dienu laikā pēc noklausīšanās.

Avatar

By dizpark 17.09.2015 23:59:33

Member · 908 comments
buzic 65 wrote

Vispirms gribētos zināt, kur atradās velosipēdists - uz ielas vai uz ietves.

A, kāda starpība?

Avatar

By buzic 65 18.09.2015 09:53:25

Member · 1,159 comments
dizpark wrote
buzic 65 wrote

Vispirms gribētos zināt, kur atradās velosipēdists - uz ielas vai uz ietves.

A, kāda starpība?

milzīga! konkrētajā situācijā visu izšķirs bij vai nebij ieslēgts pagrieziena rādītājs, ko, kā saprotu, pierādīt nav iespējams. vispār jau būtu jāsaprot, ka, jau auto uz šosejas ir lēnāks par velosipēdu, tad tas nav gluži bez iemesla.

Last edited by buzic 65 (18.09.2015 09:54:57)

Avatar

By androns1983 18.09.2015 10:02:04

Member · 418 comments

Haha .. LLP smile

Pieprasīja eirikus, suaci mentus. - ļoti labi.
Bet mentu paskaidrojumā vajadzēja ierakstīt "braucu pa šoseju. Pēkšņi piebrauc auto un saka, ka es ar pedāli esot apskādējis to automašīnu. Lai izvairītos no izspiešanas, izsaucu policiju" - so simple. Ja izplūdi krokodila asarās, tad pats vainīgs.

Un arī bija/nebija pagrieziena signāls - nekad nepierādīsi.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By veevee 18.09.2015 10:42:30

Member · 52 comments

pagrieziena rādīšana taču nedod priekšroku, tā ka tam īsti nav nozīmes šajā gadījumā.

Avatar

By serģis 18.09.2015 10:44:31

Member · 417 comments

pats ikdienā pārvietojos gandrīz tikai ar auto, šad tad izbraucu treniņus ar velo.
bet tiem pipelēm, kuri apdzen velosipēdistu un deguna priekšā nogriežas ir jādod sānā, vismaz ar stūres galu, lai ir robs un jāmauc prom, lai dirst iet, jo bez video nepierādīsi ka viņš tā izdarīja.
savukārt tevi pie dziesmas visticamāk ka nepaņems, jo nav nedz reģistrācijas numura, nedz cita atpazīšanas simbola

Avatar

By dizpark 18.09.2015 10:44:35

Member · 908 comments
buzic 65 wrote
dizpark wrote
buzic 65 wrote

Vispirms gribētos zināt, kur atradās velosipēdists - uz ielas vai uz ietves.

A, kāda starpība?

milzīga! konkrētajā situācijā visu izšķirs bij vai nebij ieslēgts pagrieziena rādītājs, ko, kā saprotu, pierādīt nav iespējams. vispār jau būtu jāsaprot, ka, jau auto uz šosejas ir lēnāks par velosipēdu, tad tas nav gluži bez iemesla.


Man liekas, ka vienā citā diskusijā jau par šo bija viedokļu atšķirība. Kad es gāju autoskolā, tad man mācīja, ka ar nostājoties pie krustojuma, kurā gatavojies veikt labo pagriezienu, jāapstājas ir tā, lai labajā pusē starp brauktuves malu un automašīnu nebūtu vieta, kur iespraukties motociklam (toreiz par velosipēdiem neviens nerunāja :0). Jo, ja tas mocis tur var iespraukties, un ja viņš turpina braukt pa taisni, tad viņam ir priekšroka. Sekojoši, es saprotu, tas pats ar velo. Varbūt tagad viss ir savādāk. Varbūt vari atsaukties uz CSN punktu, kur rakstīts, ka autovadītājam šādā gadījumā ir priekšroka?

Avatar

By androns1983 18.09.2015 10:49:18

Member · 418 comments

pagrieziena rādīšana dod iespēju velosipēdistam pielietot savas smadzenes, lai saprastu, ka auto, iespējams, grasās nogriezties un nevajadzētu ar cietu seju rullēt garām viņam, bet gan uzmanīties, pie reizes pieļaujot iespēju, ka autovadītājs ir akls lohs, kurš runā pa telefonu un neko nepamanīs smile

Gluži tāpat kā ātruma samazināšana ārpus apdzīvotas vietas - indikācija, ka autovadītājs tomēr kaut ko pasāks un tīri savas veselības labad velobraucējam būtu jāņem vērā tādi faktori.

... un ne tikai velobraucējam - pašam ir bijis, ka uz grantenes vnk randomā pa priekšu braucošā mašīna samazina ātrumu .... protams, ka piesardzīgi eju garām. Izrādās, ka šis izdomājis apgriezties otrā virzienā ... protams, neskatoties ne pa labi, ne kreisi un nerādot nekādus pagriezienus. Tā kā, braucot viņam garām, man jau galvā bija šāds viņa rīcības scenārijs, biju gatavs noreaģēt un izvairīties no sadursmes ... gadījumā, ja būtu relaksēti viņam gājis garām, tad būtu sadauzīts auto un pats grāvī.

Tas, ka tu neesi lohs, nenozīmē, ka cits nebūs lohs.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By Mihails 18.09.2015 10:54:32

Member · 341 comments
buzic 65 wrote
dizpark wrote
buzic 65 wrote

Vispirms gribētos zināt, kur atradās velosipēdists - uz ielas vai uz ietves.

A, kāda starpība?

milzīga! konkrētajā situācijā visu izšķirs bij vai nebij ieslēgts pagrieziena rādītājs, ko, kā saprotu, pierādīt nav iespējams. vispār jau būtu jāsaprot, ka, jau auto uz šosejas ir lēnāks par velosipēdu, tad tas nav gluži bez iemesla.

77. Signāla lietošana nedod transportlīdzekļa vadītājam priekšroku un neatbrīvo viņu no pienākuma ievērot piesardzību.

83. Pirms nogriešanās pa labi, pa kreisi vai apgriešanās braukšanai pretējā virzienā transportlīdzekļa vadītājam uz bezsliežu transportlīdzekļiem paredzētās brauktuves laikus jāieņem attiecīgs malējais stāvoklis, kas paredzēts braukšanai attiecīgajā virzienā, izņemot gadījumus, kad jānogriežas, lai iebrauktu krustojumā, kurā jābrauc pa loku (409.ceļa zīme).

Ja viņš ieņemtu attiecīgu malējo stāvokli, velobraucējam nemaz nebūtu kur apsteigt automašīnu.

Avatar

By androns1983 18.09.2015 11:24:29

Member · 418 comments

Mihail - kāda būtu Tava rīcība attēlotajā situācijā?
000043246382_%23_3_%23_sciroccoGTi.jpg

Bremzētu? Apbrauktu? Pa kuru pusi? Utt utt.

P.s. - tā mašīna vnk bremzē un neko nerāda.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By averza 18.09.2015 11:27:49

Member++ · 5,039 comments

Šis jāliek iekšā eksāmena jautājumos! smile

Avatar

By Mihails 18.09.2015 11:37:21

Member · 341 comments
androns1983 wrote

Mihail - kāda būtu Tava rīcība attēlotajā situācijā?
http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004325 … ccoGTi.jpg

Bremzētu? Apbrauktu? Pa kuru pusi? Utt utt.

P.s. - tā mašīna vnk bremzē un neko nerāda.

Ja no aizmugures neviens netuvojas, tad apdzītu, pa kreiso. Savādāk bremzētu.

Avatar

By androns1983 18.09.2015 11:40:16

Member · 418 comments
Mihails wrote
androns1983 wrote

Mihail - kāda būtu Tava rīcība attēlotajā situācijā?
http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004325 … ccoGTi.jpg

Bremzētu? Apbrauktu? Pa kuru pusi? Utt utt.

P.s. - tā mašīna vnk bremzē un neko nerāda.

Ja no aizmugures neviens netuvojas, tad apdzītu, pa kreiso. Savādāk bremzētu.

un ja tajā Fiestā brauc kaza, kurai navigācija saka - "Krustojumā apgriezieties braukšanai pretējā virzienā" ?
Tad apdzenot Tu eleganti pāršļūktu pāri motora pārsegam smile

es visdrīzāk ka bremzētu un censtos sagaidīt kādu tad īsti manevru autovadītājs ir iecerējis veikt. Vnk no turienes līdz Rīgai vēl tālu un ar salauztu velo un asiņojošiem elkoņiem būtu grūti braukt big_smile


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By serģis 18.09.2015 11:48:03

Member · 417 comments
androns1983 wrote
Mihails wrote
androns1983 wrote

Mihail - kāda būtu Tava rīcība attēlotajā situācijā?
http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004325 … ccoGTi.jpg

Bremzētu? Apbrauktu? Pa kuru pusi? Utt utt.

P.s. - tā mašīna vnk bremzē un neko nerāda.

Ja no aizmugures neviens netuvojas, tad apdzītu, pa kreiso. Savādāk bremzētu.

un ja tajā Fiestā brauc kaza, kurai navigācija saka - "Krustojumā apgriezieties braukšanai pretējā virzienā" ?
Tad apdzenot Tu eleganti pāršļūktu pāri motora pārsegam smile

es visdrīzāk ka bremzētu un censtos sagaidīt kādu tad īsti manevru autovadītājs ir iecerējis veikt. Vnk no turienes līdz Rīgai vēl tālu un ar salauztu velo un asiņojošiem elkoņiem būtu grūti braukt big_smile

bet viņa vainīga, izsauc cp, ātrie tevi aizvedīs

Avatar

By androns1983 18.09.2015 11:50:22

Member · 418 comments
serģis wrote

bet viņa vainīga, izsauc cp, ātrie tevi aizvedīs


aizvedīs kur?
1) uz mājām?
2) uz slimnīcu?
3) uz morgu?

kā zināms, no morga uz mājām netiksi vairs, bet no slimnīcas var nākties uz mājām braukt jau ratiņkrēslā.

Vai man tas ir vajadzīgs?
Domāju, ka nē un pieļauju, ka lielākajai daļai domājošu cilvēku pašsaglabāšanās instinktam vajadzētu nostrādāt smile


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By serģis 18.09.2015 12:10:22

Member · 417 comments
androns1983 wrote
serģis wrote

bet viņa vainīga, izsauc cp, ātrie tevi aizvedīs


aizvedīs kur?
1) uz mājām?
2) uz slimnīcu?
3) uz morgu?

kā zināms, no morga uz mājām netiksi vairs, bet no slimnīcas var nākties uz mājām braukt jau ratiņkrēslā.

Vai man tas ir vajadzīgs?
Domāju, ka nē un pieļauju, ka lielākajai daļai domājošu cilvēku pašsaglabāšanās instinktam vajadzētu nostrādāt smile

nu ja esi čaiņiks, tad labāk sēdēt mājās.
es kādus 20gadus jau uz velo un neesmu nedz ieskrējis auto, nedz mani notriekusi.
jāpiemin tas, ka profesionāli trenējos savus 10gadus un braucu pirms tam dien dienā.

ar auto arī, pie "agresīvas" braukšanas neviena csn, tfu tfu tfu.

jāmāk pašam izvērtēt situācijas, ja redzi, ka fiesta var taisīt sūdus, jābūt tam gatavam, no 30km/h nomesties mierā var easy.
nejau tur uz 60 tu ar TT tačku mauc.
palaid riteni autiņam sānā un viss, galvenais pārliecinies pirms viņu vispār apdzen, ka aizmugurē nenāk smagais.

Avatar

By trompists 18.09.2015 12:51:45

Member · 125 comments

Uz vietas neatgādināji viņam par 138. punktu? Moš būtu norimies.

Avatar

By trompists 18.09.2015 12:53:44

Member · 125 comments
buzic 65 wrote
dizpark wrote
buzic 65 wrote

Vispirms gribētos zināt, kur atradās velosipēdists - uz ielas vai uz ietves.

A, kāda starpība?

milzīga! konkrētajā situācijā visu izšķirs bij vai nebij ieslēgts pagrieziena rādītājs, ko, kā saprotu, pierādīt nav iespējams. vispār jau būtu jāsaprot, ka, jau auto uz šosejas ir lēnāks par velosipēdu, tad tas nav gluži bez iemesla.

minēts, ka bija krustojums ar luksoforu

Avatar

By dizpark 18.09.2015 13:42:52

Member · 908 comments
androns1983 wrote

pagrieziena rādīšana dod iespēju velosipēdistam pielietot savas smadzenes, lai saprastu, ka auto, iespējams, grasās nogriezties un nevajadzētu ar cietu seju rullēt garām viņam, bet gan uzmanīties, pie reizes pieļaujot iespēju, ka autovadītājs ir akls lohs, kurš runā pa telefonu un neko nepamanīs smile

Gluži tāpat kā ātruma samazināšana ārpus apdzīvotas vietas - indikācija, ka autovadītājs tomēr kaut ko pasāks un tīri savas veselības labad velobraucējam būtu jāņem vērā tādi faktori.

... un ne tikai velobraucējam - pašam ir bijis, ka uz grantenes vnk randomā pa priekšu braucošā mašīna samazina ātrumu .... protams, ka piesardzīgi eju garām. Izrādās, ka šis izdomājis apgriezties otrā virzienā ... protams, neskatoties ne pa labi, ne kreisi un nerādot nekādus pagriezienus. Tā kā, braucot viņam garām, man jau galvā bija šāds viņa rīcības scenārijs, biju gatavs noreaģēt un izvairīties no sadursmes ... gadījumā, ja būtu relaksēti viņam gājis garām, tad būtu sadauzīts auto un pats grāvī.

Tas, ka tu neesi lohs, nenozīmē, ka cits nebūs lohs.

Piekrītu par visiem 100% procentiem, tieši tā arī rīkojos. Esmu bailīgs kā trusis un labāk lieku reizi palaižu garām, ja nav 100% pārliecība, ka palikš veseliem kauliem. Es te vienkārši no CSN viedokļa apšaubīju, vai Buzic 65 klāstītais ir patiesība. Ta nenozīmē, ka stūrgalvīgi spraukšos iekšā jebkurā spraugā, ja zināšu, ka man ir tādas tiesības.

Avatar

By dizpark 18.09.2015 13:47:08

Member · 908 comments
Mihails wrote
androns1983 wrote

Mihail - kāda būtu Tava rīcība attēlotajā situācijā?
http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004325 … ccoGTi.jpg

Bremzētu? Apbrauktu? Pa kuru pusi? Utt utt.

P.s. - tā mašīna vnk bremzē un neko nerāda.

Ja no aizmugures neviens netuvojas, tad apdzītu, pa kreiso. Savādāk bremzētu.


BTW, viss atkarīgs no autmašīnas ātruma, lai nesanāk tā, ka apdzīt sanāk krustojumā. To nedrīkst.

Avatar

By Dzinja 18.09.2015 13:52:33

Member · 131 comments
serģis wrote
androns1983 wrote
Mihails wrote

Ja no aizmugures neviens netuvojas, tad apdzītu, pa kreiso. Savādāk bremzētu.

un ja tajā Fiestā brauc kaza, kurai navigācija saka - "Krustojumā apgriezieties braukšanai pretējā virzienā" ?
Tad apdzenot Tu eleganti pāršļūktu pāri motora pārsegam smile

es visdrīzāk ka bremzētu un censtos sagaidīt kādu tad īsti manevru autovadītājs ir iecerējis veikt. Vnk no turienes līdz Rīgai vēl tālu un ar salauztu velo un asiņojošiem elkoņiem būtu grūti braukt big_smile

bet viņa vainīga, izsauc cp, ātrie tevi aizvedīs

Njā, es gan dzīvoju ar principu, ka, lai arī man ir taisnība, ne jau tam vainīgajam būs atlikušo mūžu jāpavada ratiņkrēslā vai vēl sazin kādā stāvoklī. Šādās situācijās labāk pagaidu un pazaudēju pāris sekundes vai kaut vai minūtes nevis stresaini steidzos.

Avatar

By androns1983 18.09.2015 13:56:29

Member · 418 comments
dizpark wrote

BTW, viss atkarīgs no autmašīnas ātruma, lai nesanāk tā, ka apdzīt sanāk krustojumā. To nedrīkst.

iemācies CSN!
Neregulējamos krustojumos drīkst apdzīt wink


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By androns1983 18.09.2015 13:58:23

Member · 418 comments
serģis wrote

nu ja esi čaiņiks, tad labāk sēdēt mājās.
es kādus 20gadus jau uz velo un neesmu nedz ieskrējis auto, nedz mani notriekusi.
jāpiemin tas, ka profesionāli trenējos savus 10gadus un braucu pirms tam dien dienā.

ar auto arī, pie "agresīvas" braukšanas neviena csn, tfu tfu tfu.

jāmāk pašam izvērtēt situācijas, ja redzi, ka fiesta var taisīt sūdus, jābūt tam gatavam, no 30km/h nomesties mierā var easy.
nejau tur uz 60 tu ar TT tačku mauc.
palaid riteni autiņam sānā un viss, galvenais pārliecinies pirms viņu vispār apdzen, ka aizmugurē nenāk smagais.


čajņiks vai nečajņiks, bet vnm ir sanācis izvairīties no tāda veida situācijām ... tie, kas neizvairās un te čīkst, ka notriekti, iespiesti bordē, saskrāpējuši mašīnas utt. ir tie īstenie čajņiki wink

Last edited by androns1983 (18.09.2015 13:59:23)


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By averza 18.09.2015 14:21:28

Member++ · 5,039 comments

Tiešām, iemācieties CSN, apdzīšana ietver iebraukšanu pretējā joslā. Citādi tā ir apsteigšana.

Avatar

By dizpark 18.09.2015 14:42:58

Member · 908 comments
androns1983 wrote
dizpark wrote

BTW, viss atkarīgs no autmašīnas ātruma, lai nesanāk tā, ka apdzīt sanāk krustojumā. To nedrīkst.

iemācies CSN!
Neregulējamos krustojumos drīkst apdzīt wink


Tāpēc jau es te dirnu forumā, mūžu dzīvo, mūžu mācies! 123.2