Vadītāju kauna kakts

Avatar

By NilsS 25.05.2015 16:33:04

Member · 775 comments

Pagājušajā piektdienā pa ceļam no Rīgas un Ogri, nedaudz aiz Salaspils gandrīz  notrieca Galss Buss šoferis.
Tukša šoseja,  divas brīvas joslas un tas kretīns  uz simta  palidoja man garām pārdesmit cm attālumā

Avatar

By Eduards 25.05.2015 17:22:35

Member# · 2,686 comments

Vēl ir ļoti jauki autovadītāji, kas braucot pretim apdzen tieši tajā mirklī, lai mēs visi trīs izmainītos trijatā. Pēdējo reizi no Tīnūžu apļa līdz apvedceļam tā notika 3 reizes viena brauciena laikā. Tādās situācijās gribētos GoPro uz stūres un likumdošanā atbalstītu video iesniegšanu, pēc kura vainīgajiem tiek atsūtīts rēķins pa pastu. Tāds oficiāls video serveris krietni uzlabotu visu iedzīvotāju, ne tikai autovadītāju disciplīnu.

Avatar

By aspms* 25.05.2015 17:43:09

Member · 2,079 comments

Uz apvedceļa un Liepājas šosejas šķiet katrs trešais tā iet garām big_smile un cik esmu novērojis, tad bieži vien to dara tuvāk pretīmbraucošam riteņbraucējam nekā apdzenemajam auto.


www.bikebay.lv
karbona remonts un krāsojuma atjaunošana;
dakšu & amortizatoru remonts un apkopes.

Avatar

By kaska 25.05.2015 17:43:53

Member · 886 comments
NilsS wrote

gandrīz  notrieca Galss Buss šoferis. Tukša šoseja,  divas brīvas joslas un tas kretīns  uz simta  palidoja man garām pārdesmit cm attālumā

Galss Buss kā izrādās ir ļoti "populārs" big_smile  Pēdējos aktīvajos topikos regulāri tiek pieminēts. Arī man ar diviem no tiem šogad ir bijuši nepatīkami starpgadījumi.


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By Mihails 25.05.2015 18:22:04

Member · 341 comments
Eduards wrote

Vēl ir ļoti jauki autovadītāji, kas braucot pretim apdzen tieši tajā mirklī, lai mēs visi trīs izmainītos trijatā. Pēdējo reizi no Tīnūžu apļa līdz apvedceļam tā notika 3 reizes viena brauciena laikā. Tādās situācijās gribētos GoPro uz stūres un likumdošanā atbalstītu video iesniegšanu, pēc kura vainīgajiem tiek atsūtīts rēķins pa pastu. Tāds oficiāls video serveris krietni uzlabotu visu iedzīvotāju, ne tikai autovadītāju disciplīnu.

Var uzrakstīt iesniegumu Valsts policijai ar situācijas aprakstu, datumu, laiku, vietu utt. un norādīt tajā video saiti. Zinu daudzus gadījumus, kad uz tā pamata vadītāji dabūja sodu.

Avatar

By Mihails 25.05.2015 18:23:36

Member · 341 comments
kaska wrote
NilsS wrote

gandrīz  notrieca Galss Buss šoferis. Tukša šoseja,  divas brīvas joslas un tas kretīns  uz simta  palidoja man garām pārdesmit cm attālumā

Galss Buss kā izrādās ir ļoti "populārs" big_smile  Pēdējos aktīvajos topikos regulāri tiek pieminēts. Arī man ar diviem no tiem šogad ir bijuši nepatīkami starpgadījumi.

Manuprāt, Rīgas satiksmes šoferīši ārpus konkurences.

Last edited by Mihails (25.05.2015 18:23:47)

Avatar

By Eduards 25.05.2015 18:42:58

Member# · 2,686 comments

Nepārzinu tik labi CSN- vai šāda apdzīšana ir konkrēta punkta (kāda?) pārkāpums, jeb tikai riteņbraucējam nepatīkamas izjūtas?

Avatar

By Mihails 25.05.2015 18:55:59

Member · 341 comments
Eduards wrote

Nepārzinu tik labi CSN- vai šāda apdzīšana ir konkrēta punkta (kāda?) pārkāpums, jeb tikai riteņbraucējam nepatīkamas izjūtas?

119. Transportlīdzekļa vadītājam atkarībā no braukšanas ātruma jāizvēlas tāda distance, lai, priekšā braucošajam transportlīdzeklim bremzējot, būtu iespējams izvairīties no sadursmes, kā arī jāizvēlas tāds intervāls, kas nodrošina ceļu satiksmes drošību.

Konkrēti skaitļi CSN nav, taču policija var pati interpretēt, kāds intervāls uzskatāms par drošu. Kaut kādus droša intervāla aprēķinus pasniedz autoskolās. CSDD eksāmenā reiz bija viens jautājums, kurā pareizā atbilde "vairāk nekā 1,5 m". Daudzos ASV štatos likumā rakstīts, ka, braucot garām riteņbraucējam, intervālam jābūt vismas 3 pēdām (91 cm).

Avatar

By ZIB 25.05.2015 20:03:40

Member · 273 comments

Mans novērojums vadītāji paliek pretīgāki un pretīgāki. Viens kadrs, man pa logu teica, ka sados pa muti, teicu, lai kāpj ārā, domāju, vo nu beidzot varēšu samest pa purnu (vai arī dabūt). Bet notika "brīnums" kā jau vienmēr aizbēga big_smile Un tajā reizē mērojot 12 km uz mājām caur centram, man bija 2 stičkas ar vadītājiem, kas ir absolūts rekords (My personal best).

Ko tādu vēl nebiju novērojis smile

Avatar

By NilsS 25.05.2015 20:52:21

Member · 775 comments
Eduards wrote

Vēl ir ļoti jauki autovadītāji, kas braucot pretim apdzen tieši tajā mirklī, lai mēs visi trīs izmainītos trijatā. Pēdējo reizi no Tīnūžu apļa līdz apvedceļam tā notika 3 reizes viena brauciena laikā. Tādās situācijās gribētos GoPro uz stūres un likumdošanā atbalstītu video iesniegšanu, pēc kura vainīgajiem tiek atsūtīts rēķins pa pastu. Tāds oficiāls video serveris krietni uzlabotu visu iedzīvotāju, ne tikai autovadītāju disciplīnu.


Par tiem pidar#$%^siem es pat  nerunāju, jau  pierasts.
No Tīnūžu apļa autopidar$%^&*su  dēļ arī vairs   nebraucu.
Dusmas baigās reizēm uzsit, bet labuma no tā nekāda.
Visjautrāk, kad viena fūre dzen otru un tu brauc  pa maliņu petī.
Jā, es zvanīju Galss Buss vadībai un informēju, tāpat  vēstuli uzrakstīju.
Rīgas rajona  CP ar būtu rakstījis, ja atrastu   emailu, bet neatradu.
Galss Buss ir vēl pāris reizes nobraucis  bīstami tuvu,taču šis bija  pavisam  traki!
Esmu nolēmis iepirkt  kameru, iesakiet  lētu/labu

Last edited by NilsS (25.05.2015 20:55:00)

Avatar

By viechuss 25.05.2015 21:04:24

Member · 255 comments
NilsS wrote

Esmu nolēmis iepirkt  kameru, iesakiet  lētu/labu

Diemžēl ar lētām/labām kamerām, ir aptuveni tā pat kā ar viegliem/izturīgiem/lētiem ratiem. Nu nebūs...
Cik pats esmu pētījis, tad reālākais variants ir paņemt lietotu GoPro Hero (parasto, pirmo), vai arī Contour Roam (arī pirmo). Diemžēl, tas tik un tā ir vairāk, vai mazāk 100-nieks.


Pedāļminējs Lite

Avatar

By Mihails 25.05.2015 21:06:07

Member · 341 comments
NilsS wrote

Rīgas CP ar būtu rakstījis, ja atrastu   emailu, bet neatradu.

kanc@vp.gov.lv
Noteikti uzrakstiet, lai atbildi sūtītu vienkāršā vēstulē vai pa e-pastu, lai nebūtu jāiet pakaļ ierakstītajai vēstulei uz pastu.

NilsS wrote

Esmu nolēmis iepirkt  kameru, iesakiet  lētu/labu

https://www.youtube.com/playlist?list=P … 7F0C9FDC91
Man pašam ir Contour ROAM, neesmu apmierināts ar video kvalitāti, īpaši diennakts tumšajā laikā. Tagad visdrīzāk pirktu Sony HDR-AS200V. GoPro nepatīk ar to, ka nav GPS - nevar redzēt ne atrašanās vietu, ne ātrumu.

Avatar

By makaroni 25.05.2015 21:29:18

Member · 921 comments
viechuss wrote
NilsS wrote

Esmu nolēmis iepirkt  kameru, iesakiet  lētu/labu

Diemžēl ar lētām/labām kamerām, ir aptuveni tā pat kā ar viegliem/izturīgiem/lētiem ratiem. Nu nebūs...
Cik pats esmu pētījis, tad reālākais variants ir paņemt lietotu GoPro Hero (parasto, pirmo), vai arī Contour Roam (arī pirmo). Diemžēl, tas tik un tā ir vairāk, vai mazāk 100-nieks.

Tagad topā Xiaomi Yi - vajadzēs vienīgi smartfonu, bilde mazliet labāka par budžeta GoPro Hero 2014 (it īpaši tumsā), bet sūdīga skaņa un QC (ja nepaveicas, var nākties pašam fokusu pieregulēt), kā arī nav apskatu ar video kvalitāti "zemūdens korpusā". Ja nemaldos viņam ir arī cikliskā rakstīšana ar 5 minūšu video fragmentiem.

Par tēmu - man gan liekas, ka pēdējā laikā mierīgāka braukšana.. vai arī pašam vairāk vienalga, kas notiek. Vairāk skatos, lai škura pašam vesela, neuzrautu sodiņu un tad jau tikai tinu tālāk. Varu drīzāk pat pozitīvi uzteikt 5 trolejbusu, "satieku" teju katru dienu un 90% tuvojoties no muguras pat 200..500m pirms pieturas nemēģina par katru cenu apdzīt, bet mierīgi aizripinās līdz pieturai.

Last edited by makaroni (25.05.2015 21:37:24)

Avatar

By NilsS 25.05.2015 21:57:15

Member · 775 comments
makaroni wrote
viechuss wrote
NilsS wrote

Esmu nolēmis iepirkt  kameru, iesakiet  lētu/labu

Diemžēl ar lētām/labām kamerām, ir aptuveni tā pat kā ar viegliem/izturīgiem/lētiem ratiem. Nu nebūs...
Cik pats esmu pētījis, tad reālākais variants ir paņemt lietotu GoPro Hero (parasto, pirmo), vai arī Contour Roam (arī pirmo). Diemžēl, tas tik un tā ir vairāk, vai mazāk 100-nieks.

Tagad topā Xiaomi Yi - vajadzēs vienīgi smartfonu, bilde mazliet labāka par budžeta GoPro Hero 2014 (it īpaši tumsā), bet sūdīga skaņa un QC (ja nepaveicas, var nākties pašam fokusu pieregulēt), kā arī nav apskatu ar video kvalitāti "zemūdens korpusā". Ja nemaldos viņam ir arī cikliskā rakstīšana ar 5 minūšu video fragmentiem.

Par tēmu - man gan liekas, ka pēdējā laikā mierīgāka braukšana.. vai arī pašam vairāk vienalga, kas notiek. Vairāk skatos, lai škura pašam vesela, neuzrautu sodiņu un tad jau tikai tinu tālāk. Varu drīzāk pat pozitīvi uzteikt 5 trolejbusu, "satieku" teju katru dienu un 90% tuvojoties no muguras pat 200..500m pirms pieturas nemēģina par katru cenu apdzīt, bet mierīgi aizripinās līdz pieturai.

Es rakstu par braukšanu uz šosejas, Tu par Rīgu.
Autobuss pa Bauskas ielu arī draudzīgi turas aizmugurē, kad redzu tad arī ieminu cik varu, lai viņam nav pārāk jāvelkas.
Rīgā ir drošāk, vissliktākais ir posms no Rumbulas līdz Salaspils pievedceļiem. Puslīdz labi ir tikai aiz Ikšķiles.
PS Mihail -  tā jau darīju.

Last edited by NilsS (25.05.2015 22:01:21)

Avatar

By suugoi 25.05.2015 21:57:53

Member+ · 1,469 comments

Xiaomi Yi šķiet tagad ir labākais budžeta/performance variants (pats sev tādu izvēlējos), tikai diemžēl komplektā nav aksesuāru, pašam jāsūta kopā visi stiprinājumi... Ir vēl variants SJCAM SJ4000 (bij pieredze ar to, ļoti laba kamera, arī lēta) vai SJ5000 vai kādi citi lētuči, techmoan.com ir pāris labi apskati.

Ja ir interese varu piedāvāt Xiaomi Yi, ir palicis viens lieks gabals bet kā jau minēju tam komplektā nav aksesuāru, nelietota (tik nu izņemts un ieslēgts vai strādā) nezinu kā ar skaņu vai QC(?) ko minēja makaroni. Savai gaidu "zemūdens korpusu" un stiprinājumus, lai beidzot varētu uz velo filmēt, pa istabu skaņa un bilde bij ļoti pat OK!


1x11 | 2x8 | SS | ¯\_(ツ)_/¯

Avatar

By NilsS 25.05.2015 22:02:20

Member · 775 comments

Hm, atsūti uz pm pa cik ?

Avatar

By viechuss 25.05.2015 22:05:03

Member · 255 comments

Paldies makaroni un suugoi par kameru info!
Pētīsim!


Pedāļminējs Lite

Avatar

By HH 25.05.2015 22:37:39

Member · 199 comments

http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/hero … aster.html

Nu nav jau tik dārgi... skopais maksā divreiz, lētie ķīniešu brīnumi birst ātri nost

Last edited by HH (25.05.2015 22:42:16)

Avatar

By kaska 25.05.2015 22:43:05

Member · 886 comments

Beztēma, beztēma.. visur beztēma big_smile
Par tēmu runājot - jep, liekas, ka šogad ir nedaudz sūrāka dzīve - vairāk visādu bezjēdzīgu pīpinātāju u.c. nepatīkamu sīkumu.. un vēl tās galss buss.
Vismaz salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem pieciem mēnešiem - tpu tpu tpu - vēl nevienas sadursmes smile big_smile


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By sursurs 25.05.2015 23:08:42

Member · 905 comments

Lasu un brīnos - man kā reiz pēdējais pusotrs gads nu bezmaz kur vēl labāk vēlēties - ļoti reti kādi konflikti vai nepalaišanas, kad sliktāka redzamība un uz šosejām lielākoties velku arī atstarojošo vesti un arī par nepamanīšanu īsti nesūdzos..

Šodien uz regulējamas gājēju pārejas pie sarkanā ripinājos pāri, un rādīju tur vienam pie zaļā braucošam autiņam, ka viņam gaismas nav ieslēgtas (btw šodien vispār šķiet kkāda starptautiskā "braucam bez gaismām diena"), šis laikam nesaprata un vispār apstājās un palaida mani pāri - pie sarkanā!!! Bez kādas pīpināšanas vai kā tamlīdzīga.. smile


velo 4ever

Avatar

By DZ 26.05.2015 00:41:01

Member · 3,501 comments

Šodien 500m posmā divi lohi - vienam bija jāskaidro, ka nogriezties pa kreisi man virsū nav labi, otrs pirms luksafora piebrauc blakus un nospiež - arī parādīju attieksmi pret to iesācēju.
Tas viss, ņemot vērā, ka ar velo praktiski nebraucu big_smile


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By 321 26.05.2015 00:51:43

Member · 6,350 comments

Kapec nebrauc?

Avatar

By Autobraucējs 28.05.2015 10:29:45

Member · 836 comments

Dažas dienas atpakaļ , ziņās bija ka fūre nobraukusi velosipēdistu , beigts uz vietas! ....visa Latvija ir viens kauna kakts !  Tikai mazs procents no autovadītājiem kas ir bijuši vecajā Eiropā un redzējuši, piedzīvojuši attieksmi pret velobraucējiem, tad arī tur  ir kaut ko iemācījušies un te to pielieto dzīvē, bet pārējie braucēji laikam negrib ne domāt, ne redzēt, ne palaist, ne ieturēt intervālu starp velosipēdistu, domā ka tas kas brauc ar velo ir kaut ķāds 3 šķiras kustonis uz ceļa, kuru vajag pastumt vai pagrūzt malā !!!

Avatar

By NilsS 28.05.2015 10:51:24

Member · 775 comments

Tā arī ir. Visa vaina ir domāšanā, nevis csn vai infrastruktūrā.

Avatar

By 321 28.05.2015 11:50:48

Member · 6,350 comments

Busi pie pieturām debīli apdzen lai tiktu pieturā .. bet ganjau velobraucēji brauc tieši tāpat

Avatar

By Autobraucējs 28.05.2015 12:05:13

Member · 836 comments

Svaigs....no šodienas ziņām....Savukārt Grobiņā, Lielās un Ropažu ielas krustojumā, 1962.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu "VW Caddy", nedeva ceļu velosipēdistam - 1949.gadā dzimušam vīrietim. Sadursmē cieta un ar dažādām traumām slimnīcā nogādāts velosipēda vadītājs.

Rīgā, Lāčplēša un Skolas ielas krustojumā sadūrās automašīna "Nissan", kuru vadīja 1984.gadā dzimusi sieviete un velosipēds, kuru vadīja 1991.gadā dzimusi sieviete. Negadījumā cieta velosipēda vadītāja, kura ar traumām nogādāta slimnīcā.
Ne Rīgas vadībai, un valdībai ne pavisam ne tik, interesē kā pilnveidot, uzlabot, attīstīt satiksmi, ceļu infrastruktūru, un padomāt par velobraukšanas attīstību visā valstī !!, ..bet to jau nedarīs, jo velobraucējs valstij nav izdevīgs, kā suga !! velobraucēji neslimo, zāles nepērk, benzīnu nepērk, auto nodokļus nemaksā, ar sabiedrisko nebrauc-tur arī vieni zaudējumi, maksas stāvvietas neizmanto , un vēl var minēt...!!!!

Avatar

By 436 28.05.2015 12:17:12

Member · 822 comments

paši pirmīt rakstījāt, ka ne jau infrasturktūrā vaina, bet braukšanas kultūrā.