Trenēšanās lai uzlabotu braukšanu pa saknēm.

Avatar

By cenubit 12.05.2013 22:18:03

Member · 613 comments

Sveiki!

Šī opcija man iet ļoti slikti. Vai tas saistīts ar manu tizlumu vai to ka ritenis ar cieto dakšu, vai vēl ko citu. Pameklēju nedaudz ieteikumus kā trenēt braukšanu pa saknēm, un neko jēdzīgu neatradu. Padalieties, ja ziniet kādu metodi labāk izmantot. Vienīgais kas nāk man prātā, ir atrast pieRīgā kādus pāris km taisnas sakņainas takas un braukt tik ilgi kamēr vainu sāks uzlaboties vidējais ātrums, vai apriebsies MTB.
Nojaušu, ka braucot pa saknēm muskuļiem ir kā īpaši ātri jāreaģē uz nepārtraukto kratīšanos, un man tas nav un es strauji nogurstu.


Vēlos lai šie biedri nekad nekomentē:
kurjers;

Avatar

By Velomens 12.05.2013 22:36:32

Member+ · 1,681 comments

Trenēt var braucot. Kamēr nebrauksi pa saknēm, nekas labāk nebūs.


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By cenubit 12.05.2013 22:44:12

Member · 613 comments

Tas ta skaidrs. Cerēju kādu super puper metodi atrast.


Vēlos lai šie biedri nekad nekomentē:
kurjers;

Avatar

By Barts 12.05.2013 22:46:35

Member · 808 comments

Man arī nepatīk braukt pa saknēm, tāpēc tās apbraucu.

Avatar

By wheelie 12.05.2013 22:47:53

Member+ · 2,605 comments

čoms ar fullīti pa tām saknēm šodien vai nu atpūtās vai gāja visiem garām... )  Cenubit, kāda dakša - alu, cro/mo, karbonniece? Principā, karbonniecei jāstrādā labāk


keep rollin'

Avatar

By cenubit 12.05.2013 22:48:03

Member · 613 comments

Ne vienmēr tas ir iespējams. Jo īpaši sacensībās.


Vēlos lai šie biedri nekad nekomentē:
kurjers;

Avatar

By Kalvis99 12.05.2013 23:14:34

Member · 1,832 comments

Pierīgas meži ir pilni ar sakņainām takām. Cik man zināms, tad mugura un rokas mazāk sāp, ja ceļas kājās uz sakņainām vietām (brauc pussēdus).


Spārīte->Panther->Rock Machine->Giant->Cannondale F-Si Carbon->Scalpel?

Avatar

By MonvidsPalens 12.05.2013 23:15:25

Member+ · 706 comments

var tikai piekrist Velomenam, ja gribi labi un ātri braukt pa saknēm, tad Tev pa viņām ir jābrauc tik daudz kamēr tās sāc mīlēt. ja vienkārši domāji kā justies komfortablāk, tad protams skatiens uz velo amortizāciju, riepu spiedienu un centieniem atrast piemērotāko ķermeņa pozīciju, lai apsorbētu triecienus/vibrāciju. arī plecu un roku papildus trenēšana tikai to visu atvieglos.


Avatar

By Amelie 12.05.2013 23:19:50

Member · 141 comments

Izbaudīt saknes iesaku aizbraukt uz Lietuvu, Viļņu. Tur rudenī ir XC sezonas noslēgums ap Zaļajiem ezeriem, nu TĀDAS saknes un TĀDU pieredzi dabūsi, ka maz neliekas. smile


Nemodini manī maitu - viņa tā jau slikti guļ.

Avatar

By Buks 12.05.2013 23:30:27

Member+ · 696 comments

Galvenais neiekrampēties stūrē, strādāt ar visu ķermeni, lai amortizētu, vieglāk to darīt ar trenētu presīti, muguru, rokām un visu pārējo. Vietās, kur iespējams pārripot pāri, reizēm palaižu velo "brīvi". Grūti aprakstīt, kā tas notiek, bet doma ir, ka rokas ir tik brīvas, ka liekas ir no gumijas, dupsis no beņķa atrauts, kājas diezgan stingras, ceļos ieliektas. Stūrēšana notiek vairāk ar līdzsvaru, balstoties uz kājām, ar rokām minimāli.
Paeksperimentē, kā labāk.


Bērnībā puikas mērīja krāniņus ar lineālu, bet pieaugot - ar hronometru.

Avatar

By KumachanIkemen 13.05.2013 07:58:46

Member · 279 comments

Neesmu MTB braucējs jau ilgu laiku, bet par vienu:

muskuļiem ir kā īpaši ātri jāreaģē uz nepārtraukto kratīšanos, un man tas nav un es strauji nogurstu

Nogurums sākas galvā un lielākoties notiek galvā. Kamēr domāsi "man tas nav" tikmēr ātrā noguršana būs. "Kareivīguma" prāta treniņš ir ne mazāk svarīgs kā ķermeņa sagatavošana.

Avatar

By cenubit 13.05.2013 09:02:03

Member · 613 comments
wheelie wrote

čoms ar fullīti pa tām saknēm šodien vai nu atpūtās vai gāja visiem garām... )  Cenubit, kāda dakša - alu, cro/mo, karbonniece? Principā, karbonniecei jāstrādā labāk

Karbona dakša.
Rokas ,prese, mugura man ļoti labi trenēti. Domājams pussēdus stāvoklis uz riteņa atpaliek, un tās saknes beidz nost.
Par to galvas lietu gan neesmu pārliecināts. Uz riteņa ne jau pirmo dienu un novālēt 100 km (pa gludu virsmu) man nav nekādu problēmu. Un es jau jūtu vai ir reāls nogurums vai organisms tik mēģina iestāstīt ka spēki izsīkst.


Vēlos lai šie biedri nekad nekomentē:
kurjers;

Avatar

By vitamiins_xc 13.05.2013 09:17:51

Member+ · 2,832 comments
KumachanIkemen wrote

Kamēr domāsi "man tas nav" tikmēr ātrā noguršana būs. "Kareivīguma" prāta treniņš ir ne mazāk svarīgs kā ķermeņa sagatavošana.

Muļķības, ja cīpslas/muskuļi ir noguruši, tad reakcijas laiks daudz lielāks un saknēs/tehniskajos posmos būs kritiens.


Anti-SEB™ // Anti-Ļenganais™ // Anti-ALU™ // Anti-Gravel™ // Neguli.Dzer.Brauc.™

Avatar

By averza 13.05.2013 10:11:49

Member++ · 5,039 comments

Pabrauc pa grantenes trepi smile

Avatar

By Gagris 13.05.2013 10:14:19

Member · 99 comments

Par sakneem visprieciigaakais bija dzeks ar DH riteni, vieniigi pilnajaa DH kjiveree vareeja buut par karstu...


Minu jau minu.....

Avatar

By KumachanIkemen 13.05.2013 10:24:28

Member · 279 comments
vitamiins_xc wrote

Muļķības, ja cīpslas/muskuļi ir noguruši, tad reakcijas laiks daudz lielāks un saknēs/tehniskajos posmos būs kritiens.

Man liekas, ka autoram runa bija par ļoti ātru nogurumu, nevis par "normālu" nogurumu.

Avatar

By raiter 13.05.2013 10:36:44

Member+ · 3,346 comments

1. Ar saknēm ir tā ka Latvijā (atšķirībā no Polijas, Čehijas, Slovakijas) tās drīz vien beidzās. Ok, citreiz beidzās pēc kilometra, citreiz pēc 50 metriem. Respektīvi - labākais ietekums ir to momentu vienkārši pārciest, un necerēt uz kaut kādu izšķirošo izrāvienu sakņainā takā.
2. Ieteikums- skatīties uz priekšu, un filmēt notiekošo - 30% sakņu var mazināt tās apbraucot (taka ir pus metru plata, ir iespēja braukt pa vienu vai otru malu, un izlavierēt starp asākajām saknēm). Maukt pāri  pa taisno ar spēku jau katrs prot.
3. CENUBITa rakstītais ir tiesa: Roku, preses un muguras musīši riteņbraukšanā ir svarīgi. Īpaši MTB, tāpēc iesaku trenēt ne tikai cisku, bet arī  paņemt hanteli, svaru stieni vai svaru zāli, neaizmirst par presi un tieši muguru (vislabāk to darīt jau laicīgi ziemā).
4. Bez trenēšanās pa reljefu neiztikt - tātad ņem un mauc pa sakņu takām līdz nelabumam. Izmēģini visādus variantus (lēnāk, ātrāk, pa taisno, apbraucot, sēžot, kājā stāvot, palecoties ... visu kas ienķa prātā) atradīsi sev labāko risinājumu - tad saknes nepārsteigs Tevi trasē nesagatavotu.

Last edited by raiter (13.05.2013 10:37:37)


Avatar

By vitamiins_xc 13.05.2013 10:41:31

Member+ · 2,832 comments
raiter wrote

Īpaši MTB, tāpēc iesaku trenēt ne tikai cisku, bet arī  paņemt hanteli, svaru stieni vai svaru zāli, neaizmirst par presi un tieši muguru

hantele neko nedos, tā trenē spēku, nevis izturību. Vienkārši daudz jābrauc ziemā pa tīrītiem grantiniekiem/takām, kur daudz kratīšanas un spēcīgas stūrēšanas.


Anti-SEB™ // Anti-Ļenganais™ // Anti-ALU™ // Anti-Gravel™ // Neguli.Dzer.Brauc.™

Avatar

By Rainmaker 13.05.2013 11:37:20

Member · 113 comments
vitamiins_xc wrote
raiter wrote

Īpaši MTB, tāpēc iesaku trenēt ne tikai cisku, bet arī  paņemt hanteli, svaru stieni vai svaru zāli, neaizmirst par presi un tieši muguru

hantele neko nedos, tā trenē spēku, nevis izturību. Vienkārši daudz jābrauc ziemā pa tīrītiem grantiniekiem/takām, kur daudz kratīšanas un spēcīgas stūrēšanas.

Negribu piekrist. Ar hantelēm var trenēt gan spēku, gan izturību. Un taisnība Raiter, jātrenē viss korpuss: gan prese, gan mugura. Jātrenē ķermeņa dziļie muskuļi, būs stabils core. Vakar SEBā braucu pirmo velogonku mūžā, pa mežiem līdz tam maz biju braucis, bet savos 40+ un 90+ kg jutos komfortabli pat ar savu veco V-breiku cieto alu dakšu. Taisnība par pareizās trajektorijas meklēšanu, visu laiku jāstādā ar ķermeni, vajag raustīt stūri pareizajā brīdī, cilāt dibuā līdz ar sēdekli, un taisīt "ottjažkas".


"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe."

Albert Einstein

Avatar

By raiter 13.05.2013 11:52:17

Member+ · 3,346 comments
vitamiins_xc wrote
raiter wrote

Īpaši MTB, tāpēc iesaku trenēt ne tikai cisku, bet arī  paņemt hanteli, svaru stieni vai svaru zāli, neaizmirst par presi un tieši muguru

hantele neko nedos, tā trenē spēku, nevis izturību. Vienkārši daudz jābrauc ziemā pa tīrītiem grantiniekiem/takām, kur daudz kratīšanas un spēcīgas stūrēšanas.

Bet es jau tieši saku par  spēku vēdera un muguras un rokas muskuļos, lai varētu pa tām saknēm ķermeni un riteni noturēt.


Avatar

By rws 13.05.2013 12:00:06

Member · 79 comments

No sevis varu piemest:

Nelīdzenās vietās lieku smagāku pārnesumu - stabilāka mīšanās, kājās stāvot ar mazāku kadenci. Ilgi tā nobraukt nevar, bet bedrainākos posmus var pārdzīvot.

Nu un, protams, ar kājām un rokām jāamortizē, cik var, atslogojot beņķi.

Avatar

By L.Maars 13.05.2013 12:09:33

Member · 44 comments
rws wrote

No sevis varu piemest:

Nelīdzenās vietās lieku smagāku pārnesumu - stabilāka mīšanās, kājās stāvot ar mazāku kadenci. Ilgi tā nobraukt nevar, bet bedrainākos posmus var pārdzīvot.

Nu un, protams, ar kājām un rokām jāamortizē, cik var, atslogojot beņķi.

Man arī sajūta, ka ar zemāku kadenci pa saknēm/trepi līdzenāk iet. Tinot jūk nost ritms.

Avatar

By cenubit 13.05.2013 16:56:35

Member · 613 comments
KumachanIkemen wrote
vitamiins_xc wrote

Muļķības, ja cīpslas/muskuļi ir noguruši, tad reakcijas laiks daudz lielāks un saknēs/tehniskajos posmos būs kritiens.

Man liekas, ka autoram runa bija par ļoti ātru nogurumu, nevis par "normālu" nogurumu.

Varu aprakstīt precīzāk. Ap 40 km bija paliela dubļu pļacka un blakus lielas saknes. Tik tad kad, no saknēm mani iemeta tajos dubļos es samanīju ka to vietu varēja smuki apbraukt caur mežiņu. Kā nu bija kā nē, pēc tam kad izlīdu no tiem dubļiem mans spars bija krietni mazinājies, tik aptuveni uz 50 km  cik necik atdzīvojos, bet pa to laiku es biju bezcerīgi atpalicis. Man liekas tieši šajos 10 km dominēja saknes. Tādēļ ar aizdomājos par treniņu intensīvuma palielināšanu pa saknēm.


Vēlos lai šie biedri nekad nekomentē:
kurjers;

Avatar

By vitamiins_xc 13.05.2013 17:17:48

Member+ · 2,832 comments

Ja nevar nobraukt 40km, par kādu vēl sagatavotību(izturību) var runāt...   jābrauc ziemā vismaz 1k km, nevis cilāt hanteles un kačāt presi, audzējot nevajadzīgus musīšus


Anti-SEB™ // Anti-Ļenganais™ // Anti-ALU™ // Anti-Gravel™ // Neguli.Dzer.Brauc.™

Avatar

By averza 13.05.2013 17:21:06

Member++ · 5,039 comments

cenubit runā par 40 km un 50 km - tātad brauca garo distanci?

Avatar

By Velomens 13.05.2013 17:26:28

Member+ · 1,681 comments

Ar saknēm ir tāpat kā LV ceļiem.
Jābrauc līdz 30km/h vai virs 130km/h, kad vairs nejūt (ar velo līdz 10km/h vai virs 35km/h)


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By cenubit 13.05.2013 17:39:22

Member · 613 comments
vitamiins_xc wrote

Ja nevar nobraukt 40km, par kādu vēl sagatavotību(izturību) var runāt...   jābrauc ziemā vismaz 1k km, nevis cilāt hanteles un kačāt presi, audzējot nevajadzīgus musīšus

Ziemā izlīdzos ar velotrenažieri kurã ieliek riteni. Bet tas skaidra lieta netrenē kratīšanos.


Vēlos lai šie biedri nekad nekomentē:
kurjers;