Velo un Rīgas sabiedriskais transports

Avatar

By raiter 05.01.2012 13:48:54

Member+ · 3,346 comments
Plavinskis wrote
al2x wrote

Nez kas notiktu, ja velosipēds tiktu pieslēgts pie autobusa margām? Tiktu izsaukta brigāde ar fleksi? big_smile

Bac- neienaaca praataa smile smile Laba doma.

Pirms pieslēgt velo pie margām, ir jāapdomā viens svarīgs jautājums: Ko ar fleksi griezīs - margas vai velo rāmi ??? smile))))


Avatar

By Grafomāns 05.01.2012 13:52:37

Member · 186 comments
Plavinskis wrote

Otrkārt, ja cilvēks grib izpildīt idiotiskus noteikumus- abet lūdzu, bet es neesmu šis cilvēks.

Ir nācies redzēt, ka vīri tramvajā pārvadā garo dzelzceļa sliedi. Vai arī tie paši menti - aizturēto rukudzelžos.
Tātad neesiet savās pozīcijās vientuļš. wink

Pats esmu vecmodīgs un uzskatu, ka cieņu pret sevi no apkārtējiem satiksmes dalībniekiem riteņbraucēji izpelnīsies braucot korekti un pieklājīgi, arī ievērojot noteikumus, (Un pēdējo 10 - 15 gadu laika tiešām lietas šai ziņā mainījušās uz labo pusi) nevis karkalējoties virsū visiem pārējiem ar savu braucamo.

Last edited by Grafomāns (05.01.2012 14:17:51)


Qu'ils mangent de la brioche

Avatar

By Marciz 05.01.2012 13:55:11

Member · 46 comments
Plavinskis wrote

Otrkārt, ja cilvēks grib izpildīt idiotiskus noteikumus- abet lūdzu, bet es neesmu šis cilvēks.

Tas idiotiskais noteikums būtu sekojošais?

Rīgas domes noteikumi:
"2.7. Pasažierim aizliegts pārvadāt:
2.7.4. smērējošus vai smakojošus priekšmetus;"


Varbūt atļaut sabiedriskā transportā arī vest benzīnu nenoslēgtā traukā, piem. spainī? Jo man auto beidzās degviela, un kautkā tā degviela līdz automašinai jānogādā.
Un labumus no sausās tualetes arī kautkā jānogādā uz mazdārziņu. Kāpēc gan ne ar sabiedrisko transportu?
Un tie noteikumi, kas to aizliedz ir stulbi.

Last edited by Marciz (05.01.2012 13:58:10)

Avatar

By al2x 05.01.2012 14:17:36

Member · 166 comments

Nezinu, kā ir tagad, taču pirms pāris gadiem neviens šos noteikumus neievēroja(it īpaši ziemas laikā) - visi pārvadāja netīrus, slapjus un dubļainus apavus tos neiesaiņot. Pieņemu, ka arī šodien iekāpjot sabiedriskajā transportā tur būtu pilns ar pasažieriem, kuri pārvadātu netīrus apavus un jau būtu paspējuši sasmērēt transportlīdzekļa grīdu.


Marciz wrote
Plavinskis wrote

Otrkārt, ja cilvēks grib izpildīt idiotiskus noteikumus- abet lūdzu, bet es neesmu šis cilvēks.

Tas idiotiskais noteikums būtu sekojošais?

Rīgas domes noteikumi:
"2.7. Pasažierim aizliegts pārvadāt:
2.7.4. smērējošus vai smakojošus priekšmetus;"


Varbūt atļaut sabiedriskā transportā arī vest benzīnu nenoslēgtā traukā, piem. spainī? Jo man auto beidzās degviela, un kautkā tā degviela līdz automašinai jānogādā.
Un labumus no sausās tualetes arī kautkā jānogādā uz mazdārziņu. Kāpēc gan ne ar sabiedrisko transportu?
Un tie noteikumi, kas to aizliedz ir stulbi.

Avatar

By Uldis17 05.01.2012 17:23:41

Member · 337 comments
Marciz wrote
Plavinskis wrote

Otrkārt, ja cilvēks grib izpildīt idiotiskus noteikumus- abet lūdzu, bet es neesmu šis cilvēks.

Tas idiotiskais noteikums būtu sekojošais?

Rīgas domes noteikumi:
"2.7. Pasažierim aizliegts pārvadāt:
2.7.4. smērējošus vai smakojošus priekšmetus;"


Varbūt atļaut sabiedriskā transportā arī vest benzīnu nenoslēgtā traukā, piem. spainī? Jo man auto beidzās degviela, un kautkā tā degviela līdz automašinai jānogādā.
Un labumus no sausās tualetes arī kautkā jānogādā uz mazdārziņu. Kāpēc gan ne ar sabiedrisko transportu?
Un tie noteikumi, kas to aizliedz ir stulbi.

Ja man ļaus pārvadāt velosipēdu sabiedriskajā transportā normālā veidā, bez maisiem, izjaukšanas un šoferu *iršanās, tad esmu ar mieru pieciest arī kakas un benzīnu, nebūs jau sliktāk, kā ja brauc bomzis vai pielējušies urlas.
Un vispār nevajag te hiperbolizēt, tā jau var salīdzināt jebko. Ja ļaus pārvadāt velosipēdus, tad jāļauj arī benzīna spaini, kakas, līķus sadalīšanās fāzē, dinamīta stieņus maisiņā, krāsas bundžu, kurai pazudis vāciņš. Tā ir muļķošanās. Nevar pateikt, kur ir tā striktā līnija, bet tāpēc jau cilvēkam ir dots veselais saprāts un sabiedrības un ētikas normas, kas ļauj saprast, ka cilvēku, teju nakts vidū ar nebraucamu velosipēdu nevar vienkārši "neņemt". Man, no ierastās vietas, kur pavadu darbadienas, līdz mājām ir aptuveni 12 km, tur sabiedriskais iet. Man varbūt 11 naktī stundām stumties mājās?
Vai tas nav stulbi? Un paprasi cilvēkiem uz ielas, vai vajag ļaut pārvadāt velosipēdus un vai vajag ļaut pārvadāt kakas, kā Tev šķiet, kam būs lielāka piekrišana? Un pastāstiet kāds, ja esat redzējuši cilvēkus, kas izmisīgi cenšas pārvadāt sabiedriskajā kakas vai atvērtu benzīnu, labi? Droši vien tādu stāstu nedzirdēšu. Bet pazīstu un esmu dzirdējis par tiem, kuriem bija nepieciešams aizvest velosipēdu, tātad šī ir aktuālāka problēma par kaku vešanu.
Arrr, kārtējo reizi esmu dusmīgs uz RS. Un by the way viņu logo atgādina gliemezi.

Last edited by Uldis17 (05.01.2012 17:35:35)


Pedal to the Metal

Avatar

By Devil_Inside 05.01.2012 18:37:31

Member · 438 comments

IMHO bērnišķīgi. Tikpat rupji var salīdzināt, ka zādzība ir tikai aizņemšanās uz neatdošanu.
Tādu ākstīvistu dēļ mēs iegūsim ideāli noformulētu velosipēda definīciju un mūžīgu aizliegumu tos pārvadāt sabiedriskajā transportā.

Plavinskis wrote

Otrkārt, ja cilvēks grib izpildīt idiotiskus noteikumus- abet lūdzu, bet es neesmu šis cilvēks.

Kā reizi to Tu ļoti veiksmīgi izdarīji. Tikai bezjēdzīgajā procesā vēl pakavēji laiku apsardzes kompānijai un sabiedriskajam transportam.

Avatar

By Marciz 05.01.2012 19:17:52

Member · 46 comments
Uldis17 wrote

Nevar pateikt, kur ir tā striktā līnija, bet tāpēc jau cilvēkam ir dots veselais saprāts un sabiedrības un ētikas normas, kas ļauj saprast, ka cilvēku, teju nakts vidū ar nebraucamu velosipēdu nevar vienkārši "neņemt". Man, no ierastās vietas, kur pavadu darbadienas, līdz mājām ir aptuveni 12 km, tur sabiedriskais iet. Man varbūt 11 naktī stundām stumties mājās?

Labi, atļaus pārvadāt velosipēdu sabiedriskajā transportā.
Būs tādi, kas gribēs vest riteni arī 7:30... 8:30, vai 17:00...18:00. Jo viņiem ir tādas tiesības. Laukā pretvējš, sācis līt, gribas tik līdz veloceliņam nebraucot pa ielu vai gājēju aizņemtām ietvēm, ar riteni brauc tikai 4 km līdz centram, tālāk 10 km ar sabiedrisko, utt.
Iekšā transportā paliks pie pašām durvīm, jo transports pilns. Ne kāds normāli garām tiks, ne kā. Un aizņems tas velo kādas 3 vietas, kas rīta stundās nav mazsvarīgi.
Tad jau papildus arī jānosaka, ka velo sabiedriskajā var vest tikai pēc 20:00.

PS. man žēl ka tev tā riepa riepa pārdūrās. Pašam arī ir gadījies pārdurt riepas, bet par laimi vienmēr ir bijusi kamera un ielāpi līdz. Tā, protams, nav vienīgā ķibele, kas var padarīt velo nebraucamu.

Avatar

By Velomens 05.01.2012 19:42:21

Member+ · 1,681 comments

Mani gan vairāk uztrauc tas, ka nedrīkstu vest velosipēdu autobusā no jebkuras LV pilsētas un ne tikai LV.
Kad nav laika un spēka vairs atbraukt no Viļņas, Minskas vai Varšavas.


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By Uldis17 05.01.2012 19:43:29

Member · 337 comments
Marciz wrote
Uldis17 wrote

Nevar pateikt, kur ir tā striktā līnija, bet tāpēc jau cilvēkam ir dots veselais saprāts un sabiedrības un ētikas normas, kas ļauj saprast, ka cilvēku, teju nakts vidū ar nebraucamu velosipēdu nevar vienkārši "neņemt". Man, no ierastās vietas, kur pavadu darbadienas, līdz mājām ir aptuveni 12 km, tur sabiedriskais iet. Man varbūt 11 naktī stundām stumties mājās?

Labi, atļaus pārvadāt velosipēdu sabiedriskajā transportā.
Būs tādi, kas gribēs vest riteni arī 7:30... 8:30, vai 17:00...18:00. Jo viņiem ir tādas tiesības. Laukā pretvējš, sācis līt, gribas tik līdz veloceliņam nebraucot pa ielu vai gājēju aizņemtām ietvēm, ar riteni brauc tikai 4 km līdz centram, tālāk 10 km ar sabiedrisko, utt.
Iekšā transportā paliks pie pašām durvīm, jo transports pilns. Ne kāds normāli garām tiks, ne kā. Un aizņems tas velo kādas 3 vietas, kas rīta stundās nav mazsvarīgi.
Tad jau papildus arī jānosaka, ka velo sabiedriskajā var vest tikai pēc 20:00.

1. Jā, tā tas diemžēl ir. Es runāju no "velobraucēja-prātīgā" viedokļa, kurš nekad nebāztos busā, ja nebūtu nekādas citas iespējas. Pēdējo 3 - 4 gadu laikā arī ne reizi neesmu bāzies, tomēr apzinos, ka kādreiz tā reize var pienākt. Nu piemēram, apvelšos, samīcīšu ratu, sasitīšu pakaļu, tad man rezerves kameras nelīdzēs, būs vien jāstumjas busā.
Diemžēl dzīvē ir tā, ka nav tādu lēmumu, kas apmierinās visus. Tāpat šeit.
Protams, ir cilvēki, kuri gribēs izmantot tās tiesības pilnā mērā un gāzīsies transportā tikko kāds blakus uz ielas palaidīs "puku". O, jā, jau tagad varu iedomāties jauno dāmu, mākslinieci, ar gleznu padusē, termokrūzi rokā un blakus milzīgu, platu, slikti koptu velohlamu, ietinusies šallēs un saulesbrillēs un klārē savas tiesības tiem, kas burkst, ka varēja jau nu aizmīt tāpat. Tomēr kā jau teicu, skatos no sava viedokļa un nebūšu no tiem, kas 12 km pievārēs gan ar velosipēdu gan sabiedrisko big_smile, tomēr ir patīkami apzināties, ka ārkārtas situācijās varēšu mierīgi tikt tur, kur man tajā brīdī vajag (mājas, slimnīca, serviss ...)

Marciz wrote

PS. man žēl ka tev tā riepa riepa pārdūrās. Pašam arī ir gadījies pārdurt riepas, bet par laimi vienmēr ir bijusi kamera un ielāpi līdz. Tā, protams, nav vienīgā ķibele, kas var padarīt velo nebraucamu.

2. Man jau tā kamera nepārdūrās, es tik minu, ja tā notiktu, lai gan man arī vienmēr līdzi ir rezerves gan kameras, gan ielāpu formā, bet vienkārši zinu cilvēkus, kam ir gadījies.


Pedal to the Metal

Avatar

By Marciz 05.01.2012 20:53:48

Member · 46 comments
Uldis17 wrote

Es runāju no "velobraucēja-prātīgā" viedokļa,

Lielāko daļu noteikumu raksta tieši priekš  "cilvēks-neprātīgais", kas darīs lietas nerēķinoties ar apkārtējiem, jo "tas jau nav aizliegts, kas man daļas, ka radu citiem neērtības". smile
Vienkārši jāvāc parakstus par valsts valodas stat.... par to, lai pieliek autobusam priekšā to velo turekli kādi ir redzēti attīstītās valstīs. (liekam uzsvaru uz attīstītās valstis.)

Avatar

By Rats 05.01.2012 22:23:24

Member · 261 comments

Šeit vienreiz gāja diskusija par RS : http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=19463&p=2
Es  uzrakstīju vēstuli Rīgas domei par šo tēmu un to vajadzētu darīt ik katram, jo īpaši stāta autoram, lai ausaiņi Rīgas d. saprot cik stūlbi ir nosist gulbi (velo)!

Avatar

By raiter 06.01.2012 09:47:04

Member+ · 3,346 comments
Marciz wrote
Uldis17 wrote

Es runāju no "velobraucēja-prātīgā" viedokļa,

Lielāko daļu noteikumu raksta tieši priekš  "cilvēks-neprātīgais", kas darīs lietas nerēķinoties ar apkārtējiem, jo "tas jau nav aizliegts, kas man daļas, ka radu citiem neērtības". smile
Vienkārši jāvāc parakstus par valsts valodas stat.... par to, lai pieliek autobusam priekšā to velo turekli kādi ir redzēti attīstītās valstīs. (liekam uzsvaru uz attīstītās valstis.)

Turekli neliks.
1. Sāksies sūdzības:  Ķengadagā krustojumā vietējie džeki no turekļa notīrīja trīs karbonniekus (tas par karbonu humoram, bet par velo noņemšanu - ralitāte).
2. CSN neatļauj transportam priekšpusē uzstādīt papildus ierīces (arī ķenguru sitamos).
3. Lai kā mēs šeit forumā zvērētu, būs vienkāršā darba tauta, kura nespēs no turētaja velosipēdu izķimerēt apmēram 5 minūtes (ieķērās, sapinās, alkohola iepsaidā utt). Tad nu buss stāvēs, un kavēsies. Pasažieri trakos, vadītājam par grafika nojaukšanu nogriezīs algu. Rīgas Satiksme'tur viss tagad pa moderno - kā transposrts ārā no grafika, tā uzreiz sākas ķēdes reakcija pa visu maršrutu....

Es personiski velo uz turekļa neliktu, jo baidītos par 1. variantu. Savukārt ja sāktu pieslēgt ar atslēgu un ķēdi - tad būs 3. variants.

Manuprāt - ja velo-braucējiem ilgstoši un populāri skaidros, ka ja ietin plēvē velo, tad var braukt, tad (piem. neparedzētā ārkārtas situācijā) tas braucējs kaut vai tuvējā Maksimā sameklēs 10 maisiņus ko uz tā velo uzmaukt. Neērti - bet tomēr risinājums. Tia kas brauks transportā regulāri - vienkārši kabatā ieliks vienu 150L maisu, un viss.


Avatar

By wrongway 06.01.2012 14:35:03

Member+ · 1,697 comments
raiter wrote

Tiešām nezinu kā to risina citās valstīs. Dome pateica ka nekādus turētājus ārpusē transportam nekarinās.

Nils taču nesen Twiterī lielijās, ka būšot.
Būs atkal samelojies?

Bet par tēmu:
Cik reizes ir jau teikts, ka smēre arī bērnu ratiņi, un piedodiet par nihilismu - arī invalīdu ratiņi, ja ar tiem ir braukts pa Rīgas iesmilšotajām un iesālītajam ielām.
Esmu vedis savu velo pēc darba no Alfas uz Iļguciemu, jo uzsprāga aploks, un nevienam nekas slikts nenotika. Autobuss nebūt nebija pustukšs.
Vai tapēc, ka ir personas, kuras, vienkārši sakot, neprot uzvesties, mēs ierobežosim citus?
Stāsts jau kuro reizi ir par sapratni.
Neba nu Pļavinska izjauktais velo kādam traucēja.
Kādam vai nu bija nosēdēts sēžamgals, vai hemoroīdi sāpēja.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By wrongway 06.01.2012 14:36:48

Member+ · 1,697 comments
Rats wrote

Šeit vienreiz gāja diskusija par RS : http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=19463&p=2
Es  uzrakstīju vēstuli Rīgas domei par šo tēmu un to vajadzētu darīt ik katram, jo īpaši stāta autoram, lai ausaiņi Rīgas d. saprot cik stūlbi ir nosist gulbi (velo)!

Kamēr vadībā būs politiskie (biksīšu)ieliktnīši, tikmēr neviens tur neko nesapratīs.
Nu nevajag mūsu politbiznesam profesionāļus.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By wrongway 06.01.2012 14:40:20

Member+ · 1,697 comments
raiter wrote

Resp. problēma pastāv.
Tiešām nezinu kā to risina citās valstīs. Dome pateica ka nekādus turētājus ārpusē transportam nekarinās.

Šķiet, ka iekš RS neviens nezina, bet citur viss notiek.

P.S. Nekā personiska. Tikai secinājums.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By Plavinskis 06.01.2012 16:08:46

Member · 88 comments

Šodien man atsūtīja ziņu, ka ar Rīgas satiksmes atbalstu izdots Leona Bemhena klaviermūzikas albums:
http://twitpic.com/83mu9r (avots: http://twitpic.com/photos/verners ).

Informēju, ka atsaucīgi cilvēki jau ir apsolījuši sagādāt vecas klavieres plānotajai sociālajai akcijai, lai gan, iespējams, praksē būs jārealizē ideja, kas arī nāca no domubiedru pulka, par koka kastē/rāmī droši iepakotu velo.


Nekaa personiiga... :)

Avatar

By Plavinskis 06.01.2012 16:10:07

Member · 88 comments
Rats wrote

Šeit vienreiz gāja diskusija par RS : http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=19463&p=2
Es  uzrakstīju vēstuli Rīgas domei par šo tēmu un to vajadzētu darīt ik katram, jo īpaši stāta autoram, lai ausaiņi Rīgas d. saprot cik stūlbi ir nosist gulbi (velo)!

Es uzrakstīju- vakar ierakstītā vēstulē nosūtīju.


Nekaa personiiga... :)

Avatar

By Plavinskis 06.01.2012 16:12:06

Member · 88 comments
wrongway wrote
raiter wrote

Tiešām nezinu kā to risina citās valstīs. Dome pateica ka nekādus turētājus ārpusē transportam nekarinās.

Nils taču nesen Twiterī lielijās, ka būšot.
Būs atkal samelojies?

Bet par tēmu:
Cik reizes ir jau teikts, ka smēre arī bērnu ratiņi, un piedodiet par nihilismu - arī invalīdu ratiņi, ja ar tiem ir braukts pa Rīgas iesmilšotajām un iesālītajam ielām.
Esmu vedis savu velo pēc darba no Alfas uz Iļguciemu, jo uzsprāga aploks, un nevienam nekas slikts nenotika. Autobuss nebūt nebija pustukšs.
Vai tapēc, ka ir personas, kuras, vienkārši sakot, neprot uzvesties, mēs ierobežosim citus?
Stāsts jau kuro reizi ir par sapratni.
Neba nu Pļavinska izjauktais velo kādam traucēja.
Kādam vai nu bija nosēdēts sēžamgals, vai hemoroīdi sāpēja.

Bet, protams, ka netraucēja- es arī neiekāpu kādos 2 autobusos, jo šķita, ka tie tādi papilni. A tajā 8 pasažieri bija. Vai 9. Atvainojos viņiem, protams, ka manis dēļ sanāca aizkavēšanās.


Nekaa personiiga... :)

Avatar

By KKTK 06.01.2012 19:32:20

Member+ · 2,298 comments

Atcerieties, ka Spilva produktu arī nav jāpērk, ja vēlieties likt sprunguļus Betmena famīlijas uzņēmumiem.

Avatar

By ktn 06.01.2012 20:05:53

Member+ · 1,642 comments

Dīvains tonis, pat agresivitāte šajā diskusijā.

Maisus varēs nopirkt pie autobusa vadītāja, ~20-50 sant. To teica @nilshakov.


Coffee & Racing. Adventures, too.

Avatar

By Roberts 06.01.2012 20:54:12

Member · 59 comments

Patiesībā situācija ir diezgan skumīga, jo mediķi  reklamē veselīgu un sportisku dzīvesveidu, politiķi to arī vārdos atbalsta, bet dzīvē viss sanāk savādāk.
Ja brauc bomzis no kura smird viss transports, pasažieri nezin kur likties no smakas un pie tam ir maz ticams, ka viņš par braucienu maksā, tad tas ir OK, bet, ja iekāpj cilvēks ar velo, kuram gadījusies ķibele, tad tas ir noziegums pret sabiedrību.
Pašam ir nācies tehnisku problēmu dēļ kāpt autobusā ar riteni, jo līdz mājam 15 km un, ja godīgi, tad nekadu lielo sajūsmu man tas neizraisīja, jo vietas maz, autobuss kratās, riteni īsti nolikt nav kur, tas tikai visiem traucē. Labāk ir mīt pedāļus un neapgrūtināt nevienu sab. transportu ar savu klatbutni.
Tākā no savas pieredzes un sajūtām varu teikt, ka lielākā daļa velobraucēju, ja to neprasīs ārkārtas apstākļi un situācija, labprātīgi nemaz nekāps iekšā sab. transportā, it sevišķi vēl tad, ja tas jau tāpat ir pilns. Tāpēc neredzu nekādu lielu pamatojumu RS un to aizstāvju sašutumam, ka velosipēds nodara kaitējumu transportam un pasažieriem.


Minos tā lēnītēm, jo atskatos uz pelītēm :)

Avatar

By Plavinskis 10.01.2012 12:48:10

Member · 88 comments

Vakar biju Rīgas domē. Tēmas turpinājums šeit: http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?pid=175360


Nekaa personiiga... :)

Avatar

By 321 14.01.2012 09:43:24

Member · 6,351 comments

Vispar man ar laikam besitu, ka kads bazh velo parpilditaa autobusaa. wink