Vienības brauciens 2023 Tautas distance

Avatar

By Karabans 07.09.2023 11:20:40

Member · 103 comments

Man gan liekas, ka norieti tiek iesācēji pašos pamatu pamatos, neizskaidrojot, bet gan apsmejot viņus saknē.
Vairākiem esmu ieteicis šo forumu, bet nu vēlāk saka, ka tur ne priekš parastā mirstīgā.
Kā jau teicu, es ar ķiveri pa 10x dārgāku, ar ātrumu kādu vēlos konkrētā laikā un vietā izvēlos nepiedalīties "Tautas braucienā" , bet vnk izminu kur vēlos.
Bet nu citiem, ar zemu pašnovērtējumu jānesās un jāatpelna tas dārgais aprīkojums Tautas braucienā ???

P.S. novērojums no malas, tikai mans viedoklis, nu gandrīz tikai mans ?


Avatar

By Ritenis33 07.09.2023 12:30:14

Member · 821 comments
Karabans wrote

Man gan liekas, ka norieti tiek iesācēji pašos pamatu pamatos, neizskaidrojot, bet gan apsmejot viņus saknē.
Vairākiem esmu ieteicis šo forumu, bet nu vēlāk saka, ka tur ne priekš parastā mirstīgā.
Kā jau teicu, es ar ķiveri pa 10x dārgāku, ar ātrumu kādu vēlos konkrētā laikā un vietā izvēlos nepiedalīties "Tautas braucienā" , bet vnk izminu kur vēlos.
Bet nu citiem, ar zemu pašnovērtējumu jānesās un jāatpelna tas dārgais aprīkojums Tautas braucienā ???

P.S. novērojums no malas, tikai mans viedoklis, nu gandrīz tikai mans ?

Gribi vizināties,tad ej uz retro braucienu. Tāpatās kā Rigas maratonā ir jaizvēlas ģimenes distance tad.
Es piekrītu ka jālikvidē tās  apbalvošanas visas Vienibas brauciena grupās.


Giant
Scott

Avatar

By Karabans 07.09.2023 12:35:06

Member · 103 comments
Ritenis33 wrote
Karabans wrote

Man gan liekas, ka norieti tiek iesācēji pašos pamatu pamatos, neizskaidrojot, bet gan apsmejot viņus saknē.
Vairākiem esmu ieteicis šo forumu, bet nu vēlāk saka, ka tur ne priekš parastā mirstīgā.
Kā jau teicu, es ar ķiveri pa 10x dārgāku, ar ātrumu kādu vēlos konkrētā laikā un vietā izvēlos nepiedalīties "Tautas braucienā" , bet vnk izminu kur vēlos.
Bet nu citiem, ar zemu pašnovērtējumu jānesās un jāatpelna tas dārgais aprīkojums Tautas braucienā ???

P.S. novērojums no malas, tikai mans viedoklis, nu gandrīz tikai mans ?

Gribi vizināties,tad ej uz retro braucienu. Tāpatās kā Rigas maratonā ir jaizvēlas ģimenes distance tad.
Es piekrītu ka jālikvidē tās  apbalvošanas visas Vienibas brauciena grupās.

Nu es par to arī runāju, ka labāk vienkārši vizināšos, nevis apdraudēšu sevi šādos braucienos...
Vienīgais pasāciens uz kuru nākamgad braukšu, ja sanāks sabīdīt savu brīvo laiku, ir Gravel weekend ?


Avatar

By kandrejevs 07.09.2023 14:21:54

Member+ · 767 comments
Karabans wrote

Man gan liekas, ka norieti tiek iesācēji pašos pamatu pamatos, neizskaidrojot, bet gan apsmejot viņus saknē.
Vairākiem esmu ieteicis šo forumu, bet nu vēlāk saka, ka tur ne priekš parastā mirstīgā.
Kā jau teicu, es ar ķiveri pa 10x dārgāku, ar ātrumu kādu vēlos konkrētā laikā un vietā izvēlos nepiedalīties "Tautas braucienā" , bet vnk izminu kur vēlos.
Bet nu citiem, ar zemu pašnovērtējumu jānesās un jāatpelna tas dārgais aprīkojums Tautas braucienā ???

P.S. novērojums no malas, tikai mans viedoklis, nu gandrīz tikai mans ?

nolikumā rakstīts, ka tās ir sacensības. raudāt par to, ka sacensībās cilvēki sacenšas ir tik pat stulbi cik aiziet uz makdonaldu pēc salātiem.


Giant anthem advanced pro 1 2022
Giant propel advanced 1 2019

Avatar

By makaroni 07.09.2023 19:30:04

Member · 921 comments

Nav jau tas nobrauciens arī nekas ārkārtējs - gandrīz taisns, gluds, plats asfalts un pie tam distances beigās ar daudz maz paretinātu baru. Iespēja misēkļiem mazāka, kā sēnītes U-turn, vai lorupes tiltā, kas ir šaurāki, lielākā masā un vēl notiek daudz apdzīšanas tā pat pie 50..60km/h.

Var mēģināt retināt baru ar garāku distanci - pagājušogad 48km baigi nelīdzēja, bet tas dēļ remonta un asvalta griezumiem. Vai mazināt ātrumu - tas mazinās sekas, bet palielinās kritienu risku. Var paskatīties kas un kāpēc krīt - grupā, individuāli manevrējot, dēļ tehnikas, vai kādas veļa īpatnības un to mazināt.  Bet nepadarot pasākumu neinteresantu lielākajai daļai, riski tādā bus vienmēr. Pat elitārās pasaules līmeņa sacensībās tas notiek un bieži vien ļoti muļķīgu iemeslu dēļ ( kāds izkāpj uz trases, TV mocis noslāpst, pavadošais auto nomet pudeli utml ). Tas ir risks ko sacensībās jāapzinās, vai uzmanīgi jābrauc tūrisma režīmā.

Avatar

By artis-l 07.09.2023 20:26:08

Member · 177 comments
Karabans wrote

Man gan liekas, ka norieti tiek iesācēji pašos pamatu pamatos, neizskaidrojot, bet gan apsmejot viņus saknē.
Vairākiem esmu ieteicis šo forumu, bet nu vēlāk saka, ka tur ne priekš parastā mirstīgā.
Kā jau teicu, es ar ķiveri pa 10x dārgāku, ar ātrumu kādu vēlos konkrētā laikā un vietā izvēlos nepiedalīties "Tautas braucienā" , bet vnk izminu kur vēlos.
Bet nu citiem, ar zemu pašnovērtējumu jānesās un jāatpelna tas dārgais aprīkojums Tautas braucienā ???

P.S. novērojums no malas, tikai mans viedoklis, nu gandrīz tikai mans ?

Tu esi izvēlējies nebraukt sačus un neviens tev to nepārmet. Citi izvēlās braukt tautas braucienu vai viņiem būtu jāklausās tavi pārmetumi?!

Avatar

By Karabans 07.09.2023 22:48:11

Member · 103 comments

Vienkārša diskusija, tautas braucienu es rīkotu nevis kā sacensību, bet chill ride , bez joņošanas, manuprāt būtu foršāk, bet nu dauzaties smile

Last edited by Karabans (07.09.2023 22:48:23)


Avatar

By elektrolitr 08.09.2023 06:47:40

Member+ · 605 comments

Savā laikā tā arī bija, nolikumā lieliem burtiem rakstīja "NAV SACENSĪBAS!". Tas gan netrauceja finišēt 56 minūtēs


Go!Go!Go! Only five days left!
Sudety MTB Challenge, unknown spectator, somwhere in the middle of prologue

Avatar

By Karabans 08.09.2023 08:36:54

Member · 103 comments

Nu man personīgi nav izprotams smile


Avatar

By artis-l 08.09.2023 13:38:59

Member · 177 comments
Karabans wrote

Nu man personīgi nav izprotams smile

Viss ir pavisam vienkārši.
Visticamāk tu neesi pirmā koridora braucējs, tāpēc tev tas arī nav saprotams. Ja arī noņemtu pirmo simtnieku un tu joprojām nebūtu pirmajā koridorā, tad rakstītu pilnīgi to pašu.
Un brīdī, kad noņemtu pietiekami daudz tev priekšā braucošos, lai tev parādītos iespēja tusēt pa topiņu tu sāktu dziedāt citu dziesmu.
Un tanī brīdī tev būtu pilnīgi vienalga par foruma diskusijām un kas notiek gonkas aizmugurē, bet ja tu man mēģināsi ieskaidrot ka tev tik un tā būtu vienalga, tad iesaku pārbaudīt testesterona līmeni asinīs.
Tev ir vairākas opcijas. Turpināt dzīvot neizpratnē, ignorēt un nemēģināt visu to saprast vai arī sākt trenēties, lai tiktu vismaz līdz pirmajam koridoram un visu to saprastu, vismaz būsi to čomu lokā, kuru motivācija tev nav saprotama.

Avatar

By Karabans 09.09.2023 00:01:32

Member · 103 comments
artis-l wrote
Karabans wrote

Nu man personīgi nav izprotams smile

Viss ir pavisam vienkārši.
Visticamāk tu neesi pirmā koridora braucējs, tāpēc tev tas arī nav saprotams. Ja arī noņemtu pirmo simtnieku un tu joprojām nebūtu pirmajā koridorā, tad rakstītu pilnīgi to pašu.
Un brīdī, kad noņemtu pietiekami daudz tev priekšā braucošos, lai tev parādītos iespēja tusēt pa topiņu tu sāktu dziedāt citu dziesmu.
Un tanī brīdī tev būtu pilnīgi vienalga par foruma diskusijām un kas notiek gonkas aizmugurē, bet ja tu man mēģināsi ieskaidrot ka tev tik un tā būtu vienalga, tad iesaku pārbaudīt testesterona līmeni asinīs.
Tev ir vairākas opcijas. Turpināt dzīvot neizpratnē, ignorēt un nemēģināt visu to saprast vai arī sākt trenēties, lai tiktu vismaz līdz pirmajam koridoram un visu to saprastu, vismaz būsi to čomu lokā, kuru motivācija tev nav saprotama.

Es neesmu piedalījies nevienās sacīkstēs, sacensību pietika basketbola laikos, pieaugot priekš sevis sapratu, ka nav mans sacensties, tas nesagadā tādu prieku, kā vienkarša mīšanās apkārt, bet nu trenēties priekš top koridora vispār liekas smieklīgi, bet tie kas atrod tajā prieku ok, galvenais jau lai ir prieks, te runa vnk par vienībnieka tautas braucienu, man būtu ok pamēģināt lielā grupas braucienā oabraukt, bet nu arī tā ir sacīkste, tāpēc arī nav mans smile
Gravel Weekend pasāciens gan mani uzrunā smile


Avatar

By kandrejevs 09.09.2023 00:28:14

Member+ · 767 comments

man šķiet tu muļķīgi esi interpretējis ko nozīmē "tautas brauciens" un taisi kādus mental gymnastics apkārt tam.

vienības brauciens pats par sevi ir sporta pasākums, kura mērķis ir popularizēt riteņbraukšanas SPORTU. tautas brauciens ir vienkārši distances nosaukums. tam nav nekāda sakara ar to, ko tu esi iedomājies par tautas braucienu. tās ir sacensības.


Giant anthem advanced pro 1 2022
Giant propel advanced 1 2019

Avatar

By Karabans 09.09.2023 08:33:26

Member · 103 comments
kandrejevs wrote

man šķiet tu muļķīgi esi interpretējis ko nozīmē "tautas brauciens" un taisi kādus mental gymnastics apkārt tam.

vienības brauciens pats par sevi ir sporta pasākums, kura mērķis ir popularizēt riteņbraukšanas SPORTU. tautas brauciens ir vienkārši distances nosaukums. tam nav nekāda sakara ar to, ko tu esi iedomājies par tautas braucienu. tās ir sacensības.

Mūžīgi var šādi diskutēt smile
Man liekas muļķīgi trenēties, lai tiktu kaut kādā koridorā, tev otradāk.
Man gribētos sezonas noslēguma chill braucienu, tev otradāk, vislaik sacensības.
Runājot pad to popularizēšanu,uzdod sev jautājumu, kpc to sportistu paliek mazāk ? 
Baudam dzīvi smile


Avatar

By KasparsAA 09.09.2023 11:17:01

Member · 378 comments
Karabans wrote

Man liekas muļķīgi trenēties, lai tiktu kaut kādā koridorā, tev otradāk.
Man gribētos sezonas noslēguma chill braucienu, tev otradāk, vislaik sacensības.
Runājot pad to popularizēšanu,uzdod sev jautājumu, kpc to sportistu paliek mazāk ? 
Baudam dzīvi smile

Brauc jau priekš sevis, pamatā. Tev patīk lēni, kādam patīk ātri. Ātruma Ierobežojumu pasākumos nav, tādēļ vaidētājī var iet vaskot ķēdi.

Kko popularizēt nav braucējam mērķis, tas ir augstāku institūciju kompetence. Galvenais lai tas popularizējamais neskrien tev spieķos

Sezona noslēdzas tikai zārkā

Avatar

By makaroni 09.09.2023 16:55:08

Member · 921 comments

Cik ir braukts masu ne-sancesībās tur parasti darās vēl lielāks bardaks. Sacensības vismaz uzliek kādu kārtības un atbildības ietvaru - ir noteiktumi, jākontrolē temps, pozīcija, ekipējums, sagatavošanās, minimālas iemaņas un visiem kopīgs mērķis.

Ātrums daudziem patīk un brīvā formātā tas nekur nepazūd. Ir vēl trakāk - visi velkās uz 15...20km/h, kāds uz 25k brauc ratā un šķērsām nosēdina priekšā citam, kas ar vienu roku filmējot velk garām uz 35k un tad viss tas rosols ar pilnu enerģiju mēģina nobraucienā uzstādīt maksimālo ātrumu, kamēr cits taisa čūskiņu, vai izlido no grantenes, pa kuru tikko nogriezis 5km caur bāru.

Avatar

By artis-l 10.09.2023 14:50:36

Member · 177 comments
Karabans wrote
kandrejevs wrote

man šķiet tu muļķīgi esi interpretējis ko nozīmē "tautas brauciens" un taisi kādus mental gymnastics apkārt tam.

vienības brauciens pats par sevi ir sporta pasākums, kura mērķis ir popularizēt riteņbraukšanas SPORTU. tautas brauciens ir vienkārši distances nosaukums. tam nav nekāda sakara ar to, ko tu esi iedomājies par tautas braucienu. tās ir sacensības.

Mūžīgi var šādi diskutēt smile
Man liekas muļķīgi trenēties, lai tiktu kaut kādā koridorā, tev otradāk.
Man gribētos sezonas noslēguma chill braucienu, tev otradāk, vislaik sacensības.
Runājot pad to popularizēšanu,uzdod sev jautājumu, kpc to sportistu paliek mazāk ? 
Baudam dzīvi smile

Bet tu jau nediskutē. Tu ar savu čūlu ielīdi tēmā par kuru tev nav nemazākās poņas.

Avatar

By MBerg 14.09.2023 20:54:17

Member · 22 comments

Cerams, ka izdosies rehabilitēties un varēs izstāstīt arī pats cietušais par to, kas tur atgadijās.

Redz, ja mums interese par šosejas riteņbraukšanu būtu lielāka, gan jau būtu kā pie kaimiņiem. Garā, vidējā un īsā distance. Mums ir garā un īsā.

Par Turaidas nobraucienu .. ja visi sāks bremzēt, diez vai būs labāk, jo 100kg ir grūtāk apturēt par 60kg u.t.t.

Piekrītu par to, ka vajadzētu būt IJSA video ieteikumiem, kā pareizāk nobraukt no kalna un kā vispār uzvesties uz velosipēda, ja ātrums pārsniedz 30, 40 u.t.t., jo daudziem arī tas šeit notiek vienīgo reizi gadā ..

Latvian Cycling Girls pēc Vienības brauciena publicēja labus ieteikumus par to, kā uzvesties peletonā .. bet nu, visticamāk līdz tam, kurš krīt pirmais, tas nonāks pēc kritiena, aizdomājoties, kāpēc tā notika .. (jo sekas paraksti trakākas tam, kurš uzskrien virsū vai izvairās)

Veselību visiem!

Avatar

By novērotājs 14.09.2023 22:11:33

Member+ · 1,908 comments
MBerg wrote

Cerams, ka izdosies rehabilitēties ...

Ja informācija ir pareiza (ļoti gribētos cerēt, ka varbūt tomēr nav), tad laikam neizdosies vis. sad

Avatar

By Tourist 14.09.2023 23:22:12

Member · 439 comments

Jā patiešām žēl. Es personīgi to risku dēļ esmu atteicies no laba šosejas velo iegādes un pārgāju uz MTB.
Žēl, jo šosejas grupas sacensības ir tik interesantas dalībniekiem daudzo nianšu dēļ, kad citos velosporta veidos nav, ja nu vienīgi trekā. Taču tur jau arī notiek bieži kritieni, laikam ne tik bīstami.

Atbalstu ideju - lai organizatori, LRF, sponsori, t.sk. veloveikali vēl vairāk iegulda pūles dalībnieku izglītošanā, brīdināšanā - tas ir visu interesēs.

Avatar

By 13sirmais 15.09.2023 08:51:24

Member · 55 comments
novērotājs wrote
MBerg wrote

Cerams, ka izdosies rehabilitēties ...

Ja informācija ir pareiza (ļoti gribētos cerēt, ka varbūt tomēr nav), tad laikam neizdosies vis. sad


Diemžēl informācija ir pareiza. Turpmāk skatīsies no mākoņa maliņas, kā mēs sportojam....
Mieru un saticību visiem.

Avatar

By jurisf 15.09.2023 09:23:22

Member · 946 comments

Līdzjūtība.
Nav pirmais tāds gadījums?

Avatar

By x-fighter 15.09.2023 09:59:30

Member · 117 comments
Ritenis33 wrote
x-fighter wrote

Tam posmam tautai vajag uzlikt vidējā ātruma radaru, uz kādi 40km/h max. un tādu laiku kā maksimālo arī skaitīt rezultātos, bet tiem kas tur lidos virs 60km/h vēl kādu soda minūti pielikt, izpratnei.

Ko vēl gudru izdomāsi?

Labi, tad izdomā kaut ko gudrāku un izstāsti to visiem, bet tā, lai šādi gadījumi vairs nenotiktu!
p.s. Līdzjūtība tuviniekiem.

Avatar

By mrlobber 15.09.2023 10:08:06

Member · 826 comments

Ārkārtīgi skumja vēsts. Nekam tādam nevajadzētu notikt riteņbraukšanas pasākumos, jo īpaši tajos ar lielāko dalībnieku skaitu sad

Avatar

By unlim 16.09.2023 00:00:34

Member · 122 comments

jāsāk drošvien izglītošana ar to, ka cilvekiem būtu jāizvēlas pareizā distance. Jāuzlabo visiem braukšana grupā. Amatieru šoseja ir ļoti bīstams pasākums. Dēļ svētdienas braucējiem neesmu piedalījies kopš 2015. un katru gadu izskatās ka nekas nemainas ik gadu.

Avatar

By DZ 17.09.2023 00:05:19

Member · 3,501 comments

Traki skumja vēsts. Jo vairāk par to runās, jo vairāk aizdomāsies tie, kuri cīnās par simtajām vietām riskējot ar savu un citu veselību.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By mrlobber 17.09.2023 22:42:57

Member · 826 comments

Šodienas lielāko kritienu RVM tautā gan izraisīja entuziasti pašā grupas priekšā
https://www.youtube.com/watch?v=lGfz-f1-WXM, pēdējās 30 sekundes.

Avatar

By KasparsAA 18.09.2023 08:10:36

Member · 378 comments

Bija vairāki lohi vakar, kuri vispār neskatās ko dara, tas gan.

Last edited by KasparsAA (18.09.2023 08:10:57)