Korņilovs pēdējā posmā izrauj uzvaru “Filter Velokauss” sezonas kopvērtējumā

01.09.2017 11:35 / Sacensības
Autors: LRA_asociacija

Ainažos noslēgusies “Filter Velokauss” 2017. gada sezona. Uzvarot sezonas noslēdzošajā posmā, triumfu sezonas kopvērtējumā nodrošināja “Alpha Baltic/ Maratoni.lv” komandas sportists Vitālijs Korņilovs. Dāmu kopvērtējumā nepārspēta palika Viktorija Sipoviča, kamēr komandām uzvarēja “Virsotne/ MARMOT” vienība.

Otro gadu pēc kārtas populārā riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” lielais fināls norisinājās Ainažos. Šīs sacensības bija īpašas ar to, ka savā starpā spēkiem mērojās ne tikai Latvijas, bet arī Igaunijas dažādu vecuma grupu riteņbraucēju. Igauņi Ainažos aizvadīja sava populārā velo seriāla “Filter Temposoidu” noslēguma posmu.

Šosejas riteņbraukšanas sacensībās dalībniekiem bija jāveic 25 kilometru garais individuālais brauciens, kas lielākoties veda tieši pa Igaunijas teritoriju. Absolūtajā vērtējumā, kopā vērtējot Latvijas un Igaunijas sportistus, uzvaru izcīnīja Igaunijas “Filter Velokausa” līderis Kerts Martma, kurš šosezon izcīnīja sesto vietu Igaunijas elites čempionāta individuālajā braucienā. Viņa laiks trasē - 33 minūtes un 18 sekundes. 18 sekundes Martmam zaudēja Latvijas sportists Vitālijs Korņilovs, kurš izcīnīja otro vietu. Tikmēr trešais Ainažos bija vēl viens mūsu valsts pārstāvis Jānis Vecvanags. Viņš aizstāvēja “Hawaii Express/ Filter” komandas krāsas. No uzvarētāja Vecvanagu šķīra 35 sekundes. No Latvijas braucējiem trešo labāko laiku sasniedza kopvērtējuma līderis Mikus Veismanis no “Virsotne/ MARMOT” vienības (+00:01:21).

Dāmām pēdējā posmā absolūtajā vērtējumā uzvarēja Latvijas “Filter Velokauss” kopvērtējuma līdere Viktorija Sipoviča (“Apsardzes Mobilā grupa), kuras laiks trasē bija 40 minūtes un 3 sekundes. Otra ātrākā no mūsu valsts braucējām Ainažos izrādījās “Virsotne/ MARMOT” braucēja Aiga Strazdiņa, bet trešā vieta smiltenietei Nadīnai Kučerei. Junioru konkurencē uzvarēja Kristaps Siltumēns no “RRS/ Purvciems”. Viņa laiks distancē bija 35 minūtes un 56 sekundes. Otro vietu, uzvarētājam zaudējot 20 sekundes, ieguva Kristofers Rungulis, bet labāko trijnieku noslēdza Alekss Jānis Logins.

Sezonas lielajā kopvērtējumā vīru konkurencē, pateicoties uzvarai starp Latvijas braucējiem Ainažu posmā, triumfēja Vitālijs Korņilovs. Otro vietu ieguva Jānis Vecvanags, bet trešo Mikus Veismanis. Dāmām uzvarēja Viktorija Sipoviča, apsteidzot Aigu Strazdiņu un Nadīnu Kučeri. Junioru vērtējumā triumfs Kristapam Siltumēnam, otrā vieta Kristoferam Rungulim, bet trešā pozīcija Aleksam Jānim Loginam.

Komandu vērtējumā triumfēja “Virsotne/ MARMOT”, otro vietu ieguva “Doltcini Latvia Cycling team”, bet trešā pozīcija “Filter” vienībai.