Korņilovam pirmā uzvara “Filter Velokauss” seriālā, pirmo reizi startē skritiuļslidotāji

12.06.2017 17:49 / Sacensības
Autors: LRA_asociacija

Ar jaunu dalībnieku rekordu aizvadīts pašmāju populārais riteņbraukšanas sacensību seriāls “Filter Velokauss”, kurā pirmo reizi notika arī skrituļslidošanas individuālā brauciena sacensības. Šosejas riteņbraukšanas individuālajā braucienā pirmo uzvaru izcīnīja “Alpha Baltic/ Maratoni.lv” sportists Vitālijs Korņilovs, bet MTB individuālajā braucienā trešais panākums trijos posmos “Rietumu banka – Rīga” pārstāvim Dmitrijam Sorokinam.

250 dalībnieki Jūrmalā aizvadīja iecienītā “Filter Velokauss” seriāla trešo posmu. Sacensību rīkotāji bija parūpējušies par individuālā brauciena trasēm gan šosejas, gan arī MTB sportistiem. Pirmo reizi seriāla vēsturē sacensības aizvadīja arī skrituļslidotāji, veicot 11 kilometru garu individuālo braucienu.

Individuālajā braucienā šosejas riteņbraukšanā sportisti mērojās spēkiem 11 kilometru garajā distancē. Visātrāk trasi veica “Alpha Baltic/ Maratoni.lv” komandas sportists Vitālijs Korņilovs. Viņa laiks - 13 minūtes un 46 sekundes (vidējais ātrums 47,9 kilometri stundā). Četras sekundes uzvarētājam zaudēja un otro vietu ieguva “Filter” komandas sportists Jānis Vecvanags. Labāko trijnieku vīru konkurencē noslēdza kopvērtējuma līderis Mikus Veismanis no “Virsotne/ MAROMOT”. Viņu neklātienes cīņā no Korņilova šķīra 12 sekundes. Labāko sešiniekā ierindojās arī Kalvis Eisaks, Andris Balodis un Ģirts Vēvers.

Dāmu konkurencē uzvaru svinēja Jeļena Aleksandrova no “Veloclub” vienības. Pieredzējuši sportiste trasē pavadīja 15 minūtes un 57 sekundes. 38 sekundes uzvarētājai zaudēja kopvērtējuma līdere Viktorija Sipoviča. Trešo labāko laiku absolūtajā dāmu kopvērtējumā sasniedza dobelniece Daniela Leitāne. Junioru konkurencē panākums kopvērtējuma līderim Kristapam Siltumēnam no “RRS/ Purvciems”. Viņš par 12 sekundēm apsteidza Kristoferu Runguli (“AMG”), bet TOP 3 noslēdza Alekss Jānis Logins (“Doltcini Latvia Cycling team”).

MTB individuālajā braucienā astoņu kilometru garajā distancē, kas bija izveidota meža takās, uzvaru svinēja “Rietumu banka – Rīga” riteņbraucējs Dmitrijs Sorokins, kura laiks trasē – 14 minūtes un 52 sekundes. Otrā vieta Atim Paksim no “Filter”, bet trijnieku noslēdza “Bikram Yoga” pārstāvis Sandijs Kļaviņš. Dāmu konkurencē uzvarēja Madara Fūrmane, apsteidzot Ingrīdu Šmiti (“Sportlife.lv”) un Alisi Gaiķi (“Filter Hawaii”).

Skrituļslidošanas sacensībās uzvarēja Reinis Znotiņš no BJC “Laimīte”. Viens no Latvijas vadošajiem skrituļslidotājiem trasi veica pēc 18 minūtēm un 15 sekundēm. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Lauris Bitenieks, bet trijnieku noslēdza Ansis Eljašāns. Abi pārējie godalgoto vietu ieguvēji Znotiņam zaudēja attiecīgi 54 sekundes un 1 minūti 30 sekundes.

“Filter Velokauss” trešā posma ietvaros notika arī pašmāju jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāla “Cerību kauss” ceturtais posms.

Sacensību seriāls turpināsies 20. jūlijā Garkalnē. “Filter Velokauss” šosejas riteņbraukšanas dalībnieki sacentīsies 20 kilometru garajā pāru braucienā, bet MTB sportistus gaida nepilnus 10 kilometru garais individuālais starts. MTB riteņbraukšanā Garkalnē arī noskaidrosies sezonas kopvērtējuma godalgoto vietu ieguvēji.