Igaunijas zvaigzne Tāramē uzvar “Filter Velokausa” finālposmā, Lukjanovs kopvērtējumā

14.09.2016 11:21 / Sacensības
Autors: LRA_asociacija

Svētdien, 11. septembrī, Ainažos ar lielo finālposmu noslēdzās Latvijas vadošā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 2016. gada sezona. Par posma uzvarētāju kļuva Igaunijas riteņbraukšanas zvaigzne Reins Tāramē, bet uzvaru seriāla kopvērtējumā svinēja “Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējs Andris Lukjanovs.

Latvijas un Igaunijas pierobežas pilsēta Ainaži svētdien, 11. septembrī, uzņēma vairāk nekā 250 dažāda vecuma un meistarības abu valstu aktīvās atpūtas cienītājus. Šeit norisinājās Latvijas “Filter Velokauss” un Igaunijas “Filter Temposoidu” seriālu lielais finālposms. Dalībniekiem bija jāveic 25 kilometru gara individuālā brauciena distance pa Latvijas un Igaunijas teritoriju. Dalībnieki trasē uzrādīja augstu vidējo ātrumu, ko sekmēja līdzenais reljefs un pateicīgie laika apstākļi. Noslēdzošais posms bija īpaši nozīmīgs, jo šeit varēja iegūt lielāku punktu skaitu nekā iepriekšējos posmos.

Par posma uzvarētāju ļoti pārliecinoši kļuva Igaunijas riteņbraukšanas zvaigzne un pasaules tūres komandas “Katusha” sportists Reins Tāramē. 29 gadus vecais riteņbraucējs “Filter Velokausā” izvēlējās startēt, lai sevi pārbaudītu pirms šonedēļ Francijā gaidāmā Eiropas čempionāta. Igaunijas riteņbraucēja laiks trasē bija 30 minūtes un 55 sekundes. Otro vietu izcīnīja “Rietumu banka – Rīga” vienības sportists Matīss Riekstiņš, kurš titulētākajam konkurentam zaudēja 2 minūtes un 16 sekundes. Tikmēr trešais palika vēl viens Igaunijas riteņbraucējs Emeri Lepp, Tāramē zaudējot par 2 minūtēm un 57 sekundēm. No Latvijas braucējiem otro vietu ieguva “Virsotne/ MARMOT” sportists Mikus Veismanis (5. vieta absolūtajā vērtējumā), bet trešais bija “Rietumu banka – Rīga” riteņbraucējs Andris Lukjanovs (6. vieta absolūtajā vērtējumā). Interesanti, ka Veismaņa pārsvars pār Lukjanovu bija nieka 0,2 sekundes. Starp Latvijas braucējiem labāko sešiniekā iekļuva arī Mārtiņš Flaksis, Ģirts Vēvers un Andris Balodis.

Dāmu konkurencē nepārspēta palika igauniete Kelly Kalm, kuras laiks trasē bija 39 minūtes un 23 sekundes. Tikmēr labākā no Latvijas sportistēm bija Viktorija Sipoviča, kura šoreiz startēja ar parasto šosejas divriteni un uzvarētājai zaudēja 1 minūti un 26 sekundes. Otrā starp latvietēm bija Olga Lukša, bet trešā Ieva Longa. Junioru konkurencē uzvarēja Hermanis Ozols, apsteidzot Mareku Arni Vecmani un Aleksandru Kulakovu. Spraigas un aizraujošas cīņas notika arī pārējās vecuma grupās.

Kopvērtējumā vīru konkurencē absolūtajā vērtējumā par 2016. gada “Filter Velokauss” uzvarētāju kļuva “Rietumu banka – Rīga” riteņbraucējs Andris Lukjanovs, kura kontā 1865 punkti. Vicečempiona tituls viņa komandas biedram Artūram Beļēvičam (1861 punkts), bet trešā vieta “Evelo” komandas pieredzējušajam sportistam Ģirtam Vēveram (1808) punkti. Labāko sešiniekā iekļuva arī Mikus Veismanis, Kalvis Eisaks un Emīls Ribaks. Sieviešu konkurencē pārliecinoši sezonas kopvērtējumā uzvarēja Viktorija Sipoviča, junioru konkurencē Niklāvs Boļšis, bet komandu vērtējumā panākums “Rietumu banka – Rīga” vienībai. Sacensību pilnie rezultāti būs atrodami mājaslapā www.aerobike.lv. Sacensību rīkotāji izsaka pateicību visiem “Filter Velokauss” 2016. gada sezonas dalībniekiem par dalību aizraujošajā seriālā.
Atslēgvārdi:

Komentāru nav.

Jābūt autorizētam, lai rakstītu komentārus


XC.lv atbalsta Jaunākais veloveikalos
↑ MTB un šosejas riteņbraukšanas blogs

XC.lv

xc.lv ir neatkarīgs, nekomerciāls un uz informāciju orientēts vortāls.

mūsu mērķis ir nodrošināt efektīvu un strukturētu informācijas apmaiņu riteņbraucēju un slēpotāju vidū.

Kontaktinformācija

XC.lv Biedrība
e-mail: info@xc.lv
→  http://www.xc.lv
→  http://www.mountainbike.lv

Autortiesības

visa xc.lv atrodamā informācija un materiāli ir publicēti aiz dalībnieku brīvas gribas un bez autora atļaujas tos pārveidot, reproducēt vai pārpublicēt ir aizliegts.

Copyright © 2004-2020 xc.lvRiteņbraukšana vienmēr ir piedzīvojums.