“Filter Velokausa” 2. posmā uzvaru svin “Rietumu – Delfin” sportisti Lukjanovs un Beļēvičs

29.05.2016 17:17 / Sacensības
Autors: LRA_asociacija

Ceturtdienas vakarā Garkalnē tika aizvadīts Latvijas lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 2016. gada sezonas otrais posms. 20 kilometru garajā pāru braucienā uzvaru svinēja “Rietumu – Delfin” sportisti Andris Lukjanovs un Artūrs Beļēvičs.

“Filter Velokauss” sacensību seriāls ceturtdienas vakarā turpinājās Garkalnē, kur notika tradicionālās pāru brauciena sacensības. Dalībnieki sacentās 20 kilometru garajā distancē. Trase, kas veda pa Mālpils šoseju, bija gana ātra, bet reizē interesanta. Dažādās vecuma grupās uz starta izgāja vairāk nekā 130 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas.

Labāko rezultātu sasniegt izdevās Latvijas vadošās šosejas riteņbraukšanas komandas “Rietumu – Delfin” sportistiem – Andrim Lukjanovam un Artūram Beļēvičam. Sekmīgi sastrādājoties trasē, abi sportisti sasniedza rezultātu 26 minūtes un 31 sekunde (vidējais ātrums 45,2 kilometri stundā). Ļoti sīva neklātienes cīņa notika starp 2. – 4. vietas ieguvējiem. Otrajā pozīcijā ierindojās “Evelo.lv” vīri Māris Kalveršs un Ģirts Vēvers, kuri uzvarētājiem zaudēja 21 sekundi. Tikai 2 sekundes Kalveršam un Vēveram piekāpās “Gaismas Maģija – EMU” vienības pārstāvji Emīls Ribaks un Ēvalds Pavlovs, kuriem trešā vieta. Tikmēr uzreiz aiz goda pjedestāla palika “Virsotne – MARMOT” duets Mikus Veismanis un Andris Balodis. Viņus no otrās vietas šķīra nieka 3 sekundes. Labāko sešiniekā ierindojās arī Mārtiņš Flaksis un Zigurds Jureckis (“Virsotne – MARMOT”), kā arī Saulius Jauneliunas un Arturs Kačerauskas (Lietuva).

Dāmām pāru vērtējumā uzvarēja kopvērtējuma līderes un rozā kombinezona īpašnieces Endijas Rutules un viņas sīvākās konkurentes Viktorijas Sipovičas veidotais pāris. Abu meiteņu rezultāts trasē bija 31 minūte un 4 sekundes. Junioru konkurencē uzvaru svinēja kopvērtējuma līderis un baltā kombinezona īpašnieks Niklāvs Boļšis kopā ar Arno Ķikuru. Tikai trīs sekundes viņiem zaudēja citi “Tandēms/ Dobeles dzirnavnieks” un Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēkņi Jēkabs Cers ar Kristapu Pelčeru. Jāpiemin, ka dalībnieku vidū bija arī Eiropas čempions bobslejā Jānis Miņins un bijušais Latvijas izlases volejbolists Valts Mihelsons.

“Filter Velokauss” seriāla 3. posms jau 9. jūnijā norisināsies Baldonē, kur šāda veida sacensības norisināsies pirmo reizi. Šogad seriālā kopumā paredzēti seši posmi Rīgā un tās apkārtnē, bet lielais fināls septembrī gaidāms Ainažos. “Filter velokauss” norisē paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni.