Ropažos turpinās “FILTER Velokauss 2015” seriāla izcīņa

21.07.2015 22:08 / Sacensības
Autors: LRA_asociacija

Šo ceturtdien, 23. jūlijā Ropažos norisināsies „FILTER Velokauss 2015” seriāla piektais posms - pāru brauciena sacensības. Paredzama spraiga cīņa starp kopvērtējuma līderiem, Bartuševicu un Čakšu.

Sacensību seriālam tuvojoties sezonas noslēgumam, Ropažos tiks aizvadīts „FILTER Velokauss 2015” iepriekš pēdējais ieskaites posms – kopvērtējumā tiek ņemti vērā 5 labākie no sešiem individuālā brauciena posmiem.

Kopvērtējuma vadībā ar 1497 punktiem ir nostiprinājies Rihards Bartuševics (Sportlife Cycling Team). Kam seko „Rietumu Delfin” komandas braucēji – Valters Čakšs (- 73 punkti) un iepriekšējās sezonas uzvarētājs Sandis Āķis (- 127 punkti).

Sievietēm kopvērtējuma vadībā izvirzījusies triatloniste Olga Lukša (IRONMAN.LV). U-19 vecuma grupā līdera vadību saglabā Mareks Kampe (Veloclub). Komandu vērtējumā pēc četriem posmiem līderu pozīcijās joprojām “Rietumu-Delfin” komandas braucēji.

Atkārtoti startējot Ropažu trasē, būs lieliska iespēja novērtēt savu izaugsmi kopš sezonas sākuma, salīdzinot distancē pavadīto laiku. Līdz šim trases rekords pieder Čakšam ar Āķi (20 min. 30 sek. / vidējais ātrums – 47,5 km/h.). Ja šim duetam izdosies atkārtoti izcīnīt uzvaru, tad tas var pavērt labas iespējas kopvērtējumā pietuvoties Bartuševicam, jo ņemot vērā sacensību nolikumu: posma protokols pāru braucienam tiek sastādīts, vadoties pēc principa, ka pāris iegūst vienādu punktu skaitu attiecīgi vietu secībai. Piemēram, uzvarētāju pāris abi saņem maksimālo punktu skaitu, nākamais pāris saņem punktus par 3. vietu u.t.t.

Trases maršruts ir izveidots pa kvalitatīviem Ropažu novada ceļiem. Sacensību centrs (starta/finiša zona) ir izvietota Ropažu centrā uz Rīgas ielas. Pārējo distances daļu sastāda vienmērīga relijefa distance ar vairākiem kreisās puses pagriezieniem. Dalībniekiem veicot 2 apļus, katru 7.7 km garumā, seko pagrieziens pa labi, virzienā uz finišu.

Pāru braucienu sacensībās braucēji startē pāros ik pēc 30 sekundēm. Galvenā priekšrocība šāda veida braucienā ir, ka komandas dalībniekiem ir atļauts draftēt vienam otru un sadarboties, lai samazinātu distancē pavadīto laiku. Pāra dalībniekiem nav jābūt no viena riteņbraukšanas kluba, komandas vai vecuma grupas. Partnera izvēlei nav nekādu ierobežojumu. Ja nav partnera, ir atļauts startēt arī individuāli.

Informācija un nolikums pieejams sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv”.
Atslēgvārdi:

Komentāru nav.

Jābūt autorizētam, lai rakstītu komentārus


XC.lv atbalsta Jaunākais veloveikalos
↑ MTB un šosejas riteņbraukšanas blogs

XC.lv

xc.lv ir neatkarīgs, nekomerciāls un uz informāciju orientēts vortāls.

mūsu mērķis ir nodrošināt efektīvu un strukturētu informācijas apmaiņu riteņbraucēju un slēpotāju vidū.

Kontaktinformācija

XC.lv Biedrība
e-mail: info@xc.lv
→  http://www.xc.lv
→  http://www.mountainbike.lv
→  http://www.ritenbrauksana.lv

Autortiesības

visa xc.lv atrodamā informācija un materiāli ir publicēti aiz dalībnieku brīvas gribas un bez autora atļaujas tos pārveidot, reproducēt vai pārpublicēt ir aizliegts.

Copyright © 2004-2019 xc.lvRiteņbraukšana vienmēr ir piedzīvojums.